gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse vaccinatieweigeraars niet op gesprek

c9664966f56ea0454bb07665a4378814

Dordtse ouders hoeven niet op gesprek te komen wanneer zij weigeren hun kind te vaccineren tegen de meningokokkenbacterie, dat zegt Anita Kok die de inentingen in de stad coördineert. Maandag konden kinderen die geboren zijn in 2004 zich laten inenten, 80 procent kwam opdagen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dinsdag werd bekend dat kinderen die zich niet willen laten vaccineren, een uitnodiging krijgen voor een gesprek bij de Jeugdgezondheidszorg (JGZ). Staatssecretaris Blokhuis hoopt dat ze dan op andere gedachten kunnen worden gebracht. Zo moet de daling van de vaccinatiegraad worden gekeerd.

De kinderen die niet zijn ingeënt, krijgen in januari wel een nieuwe oproep van Careyn. Dat is de zorgorganisatie die verantwoordelijk is voor de inentingen in de stad. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) geeft volgend jaar november een nieuwe gelegenheid om te vaccineren.


Careyn onderzoekt op basisscholen en middelbare scholen onder andere de vaccinatiegraad. Kinderen die nog niet zijn ingeënt, krijgen dan alsnog de gelegenheid om de prik te halen.

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.