Dordrecht, Netherlands

Dordtse vaccinatieweigeraars niet op gesprek

Dordtse ouders hoeven niet op gesprek te komen wanneer zij weigeren hun kind te vaccineren tegen de meningokokkenbacterie, dat zegt Anita Kok die de inentingen in de stad coördineert. Maandag konden kinderen die geboren zijn in 2004 zich laten inenten, 80 procent kwam opdagen.
Petra Scheurwater | 20 november 2018 10:56 | Aangepast op 20 november 2018 10:56
Dinsdag werd bekend dat kinderen die zich niet willen laten vaccineren, een uitnodiging krijgen voor een gesprek bij de Jeugdgezondheidszorg (JGZ). Staatssecretaris Blokhuis hoopt dat ze dan op andere gedachten kunnen worden gebracht. Zo moet de daling van de vaccinatiegraad worden gekeerd.

De kinderen die niet zijn ingeënt, krijgen in januari wel een nieuwe oproep van Careyn. Dat is de zorgorganisatie die verantwoordelijk is voor de inentingen in de stad. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) geeft volgend jaar november een nieuwe gelegenheid om te vaccineren.


Careyn onderzoekt op basisscholen en middelbare scholen onder andere de vaccinatiegraad. Kinderen die nog niet zijn ingeënt, krijgen dan alsnog de gelegenheid om de prik te halen.

Lees ook

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...