gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse vaccinatieweigeraars niet op gesprek

c9664966f56ea0454bb07665a4378814

Dordtse ouders hoeven niet op gesprek te komen wanneer zij weigeren hun kind te vaccineren tegen de meningokokkenbacterie, dat zegt Anita Kok die de inentingen in de stad coördineert. Maandag konden kinderen die geboren zijn in 2004 zich laten inenten, 80 procent kwam opdagen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dinsdag werd bekend dat kinderen die zich niet willen laten vaccineren, een uitnodiging krijgen voor een gesprek bij de Jeugdgezondheidszorg (JGZ). Staatssecretaris Blokhuis hoopt dat ze dan op andere gedachten kunnen worden gebracht. Zo moet de daling van de vaccinatiegraad worden gekeerd.

De kinderen die niet zijn ingeënt, krijgen in januari wel een nieuwe oproep van Careyn. Dat is de zorgorganisatie die verantwoordelijk is voor de inentingen in de stad. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) geeft volgend jaar november een nieuwe gelegenheid om te vaccineren.


Careyn onderzoekt op basisscholen en middelbare scholen onder andere de vaccinatiegraad. Kinderen die nog niet zijn ingeënt, krijgen dan alsnog de gelegenheid om de prik te halen.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.