gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse vaccinatieweigeraars niet op gesprek

c9664966f56ea0454bb07665a4378814.jpg

Dordtse ouders hoeven niet op gesprek te komen wanneer zij weigeren hun kind te vaccineren tegen de meningokokkenbacterie, dat zegt Anita Kok die de inentingen in de stad coördineert. Maandag konden kinderen die geboren zijn in 2004 zich laten inenten, 80 procent kwam opdagen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dinsdag werd bekend dat kinderen die zich niet willen laten vaccineren, een uitnodiging krijgen voor een gesprek bij de Jeugdgezondheidszorg (JGZ). Staatssecretaris Blokhuis hoopt dat ze dan op andere gedachten kunnen worden gebracht. Zo moet de daling van de vaccinatiegraad worden gekeerd.

De kinderen die niet zijn ingeënt, krijgen in januari wel een nieuwe oproep van Careyn. Dat is de zorgorganisatie die verantwoordelijk is voor de inentingen in de stad. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) geeft volgend jaar november een nieuwe gelegenheid om te vaccineren.


Careyn onderzoekt op basisscholen en middelbare scholen onder andere de vaccinatiegraad. Kinderen die nog niet zijn ingeënt, krijgen dan alsnog de gelegenheid om de prik te halen.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.