gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

fde0f40431cca08be81a8d27f189d53f

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk bezig is met het uitrollen van een nieuw concept. Maar daar kan het nog de nodige spullen en diensten voor gebruiken. Daarom doet de Voedselbank een beroep op de welwillendheid van de inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Met de verhuizing naar de Edisonstraat beschikt de Voedselbank over twee grote hallen. De ene hal wordt een opslag- en sorteercentrum, de andere hal wordt een soort supermarktje waar mensen hun producten zelf bij elkaar kunnen zoeken. ''Maar bij binnenkomst kunnen ze eerst iets drinken in de koffiehoek'', legt Maurits Poirot, voorzitter van Voedselbank Dordrecht, het nieuwe concept verder uit.

Alle hulp is welkom
In de meeste ideale situatie lanceert de Voedselbank het nieuwe concept in december. De organisatie achter de Voedselbank is momenteel al druk bezig met alles regelen rondom de verbouwing, waarbij alle hulp meer dan welkom is.

Poirot: ''In financieel opzicht, omdat de aannemer na de zomervakantie gaat beginnen aan de verbouwing. Maar ook in praktisch opzicht. Zo hebben we bijvoorbeeld nog bestrating en een toegangshek nodig.''

Ook aan de binnenkant is er nog een hoop te doen. ''We zijn nog altijd op zoek naar onder meer vloerbedekking, luxaflex, een lange ladder, een krattenwasser en een boenmachine voor de winkel'', aldus Poirot.

Nielson
In de zoektocht naar spullen en diensten kreeg de voorzitter hulp van de bekende Dordtenaar en Voedselbank-ambasseur Nielson, die in een video op Facebook een oproep doet aan inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken om de organisatie uit de brand te helpen.
En alle inspanningen zijn zeker niet voor niets geweest, want de Voedselbank heeft al de nodige hulp gekregen. ''We hebben een aanbod binnen voor een koel- en vriescel en kregen ook al diverse meubels en computers', zo vertelt Poirot. ''Dus er komt lekker veel binnen en dat kunnen we allemaal heel goed gebruiken.''

Lees ook

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.