Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD wil einde aan straatintimidatie

Het is in grotere steden al langer verboden, maar als het aan de Dordtse VVD ligt kun je in onze stad binnenkort ook een boete verwachten als je vrouwen op straat intimideert.
Vivian Rutte | 31 augustus 2020 16:43 | Aangepast op 31 augustus 2020 16:43
De Dordtse partij heeft na diverse gesprekken met slachtoffers het College opgeroepen om in actie te komen. De straatintimidatie vindt volgens de VVD vaak plaats op stillere plekken in het centrum en rondom het station. Vrouwen worden op vervelende wijze nageroepen, krijgen ongevraagd complimenten, worden uitgescholden of zelfs in het nauw gedreven of achtervolgd.

De VVD zegt na meerdere gesprekken met (jonge) Dordtse vrouwen te hebben geconcludeerd dat dit een flink probleem is in onze stad. “Het is onacceptabel dat je zo maar voor van alles kan worden uitgescholden op straat. Iedereen moet zich dag en nacht veilig voelen in de Dordtse straten”, zegt Alexander Kuhlmann namens de partij.

Daarom heeft de VVD vragen gesteld aan het College om in actie te komen tegen straatintimidatie. De VVD wil via een campagne duidelijk maken dat dit soort gedrag niet getolereerd wordt in de stad. De partij wil een verbod op straatintimidatie, en vraagt het College om te handhaven met cameratoezicht en lokagenten.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...