Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD wil einde aan straatintimidatie

Het is in grotere steden al langer verboden, maar als het aan de Dordtse VVD ligt kun je in onze stad binnenkort ook een boete verwachten als je vrouwen op straat intimideert.
Vivian Rutte | 31 augustus 2020 16:43 | Aangepast op 31 augustus 2020 16:43
De Dordtse partij heeft na diverse gesprekken met slachtoffers het College opgeroepen om in actie te komen. De straatintimidatie vindt volgens de VVD vaak plaats op stillere plekken in het centrum en rondom het station. Vrouwen worden op vervelende wijze nageroepen, krijgen ongevraagd complimenten, worden uitgescholden of zelfs in het nauw gedreven of achtervolgd.

De VVD zegt na meerdere gesprekken met (jonge) Dordtse vrouwen te hebben geconcludeerd dat dit een flink probleem is in onze stad. “Het is onacceptabel dat je zo maar voor van alles kan worden uitgescholden op straat. Iedereen moet zich dag en nacht veilig voelen in de Dordtse straten”, zegt Alexander Kuhlmann namens de partij.

Daarom heeft de VVD vragen gesteld aan het College om in actie te komen tegen straatintimidatie. De VVD wil via een campagne duidelijk maken dat dit soort gedrag niet getolereerd wordt in de stad. De partij wil een verbod op straatintimidatie, en vraagt het College om te handhaven met cameratoezicht en lokagenten.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...