gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse VVD wil einde aan straatintimidatie

224b1f809023e57951818b1c91215af4

Het is in grotere steden al langer verboden, maar als het aan de Dordtse VVD ligt kun je in onze stad binnenkort ook een boete verwachten als je vrouwen op straat intimideert.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse partij heeft na diverse gesprekken met slachtoffers het College opgeroepen om in actie te komen. De straatintimidatie vindt volgens de VVD vaak plaats op stillere plekken in het centrum en rondom het station. Vrouwen worden op vervelende wijze nageroepen, krijgen ongevraagd complimenten, worden uitgescholden of zelfs in het nauw gedreven of achtervolgd.

De VVD zegt na meerdere gesprekken met (jonge) Dordtse vrouwen te hebben geconcludeerd dat dit een flink probleem is in onze stad. “Het is onacceptabel dat je zo maar voor van alles kan worden uitgescholden op straat. Iedereen moet zich dag en nacht veilig voelen in de Dordtse straten”, zegt Alexander Kuhlmann namens de partij.

Daarom heeft de VVD vragen gesteld aan het College om in actie te komen tegen straatintimidatie. De VVD wil via een campagne duidelijk maken dat dit soort gedrag niet getolereerd wordt in de stad. De partij wil een verbod op straatintimidatie, en vraagt het College om te handhaven met cameratoezicht en lokagenten.
61eadf1d81be1f64c7ca0960df47007f

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.