gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse winkeliers verscherpen maatregelen

744baeeb42de47cbcd23598b1d12b494

Na de verdergaande maatregelen die de overheid maandag bekend maakte, zijn kappers en nagelstudio's nu ook gesloten. Supermarkten en drogisterijen hebben hun maatregels aangescherpt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Zo mag er in de meeste supermarkten alleen nog gewinkeld worden met winkelwagentjes. Om ervoor te zorgen met mensen zich aan de 1,5 meter afstand tot elkaar houden.

Op veel plekken wordt met een deurbeleid gewerkt. Er mag vanaf nu maar één klant per 10 vierkante meter in de winkel zijn, schrijft brancheorganisatie Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. Zo ook bij de Apple-store aan het Bagijnhof. Er mogen maar twee klanten tegelijk in de winkel aanwezig zijn. Tussendoor gaat de deur ook echt op slot. "Begrijpelijk", zegt een man die buiten op zijn beurt wacht. "Logisch dat ze maatregelen nemen. En ik heb alle tijd".

In de Dordtse binnenstad zijn veel winkels gesloten of hebben aangepaste openingstijden. Bij een enkele kledingzaak is het mogelijk om een afspraak te maken en daarna privé te shoppen. De weekmarkt blijft voorlopig verboden.
f88f86610429ed3b84b866db3cae24ec
41ddaff54f59ccb93b276e4f6c19e4eb
d2c009afe203968a64edf672b6937acf
67a556a272ffe5675be33711ee9f7d12

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.