gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse winkels rond kerst langer open om drukte te spreiden

7c5cb97633894ea4b1c440b0597d9522

Winkels in Dordrecht mogen rondom kerst drie dagen langer open zijn. De gemeente wil op deze manier drukte voorkomen en hoopt zo minder risico te lopen op coronabesmettingen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Het gaat om de zondagen 20 en 27 december en om zaterdag 26 december, tweede kerstdag. Op de zondagen mogen winkels vanaf 10:00 uur open, in plaats van 12:00. De sluitingstijd blijft dan 18:00 uur. Op tweede kerstdag gelden niet de gebruikelijke kerst-openingstijden tussen 12:00 en 18:00 uur. De winkels mogen dan tussen 09:00 en 19:00 uur open zijn. Op eerste kerstdag zijn de winkels dicht in Dordrecht.

De gemeente Dordrecht verwacht vooral dat supermarkten gebruik willen maken van ruimere openingstijden. De verwachting is dat horeca niet open zal zijn, waardoor iedereen kerst thuis zal vieren.

Het verruimen van de openingstijden is in overleg gegaan met de Dordrechtse Ondernemersvereniging en de Federatie van Wijkwinkelcentra. Het blijft rond de feestdagen de bedoeling dat er speciale openingstijden zijn voor ouderen en kwetsbaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.