gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse winkels rond kerst langer open om drukte te spreiden

7c5cb97633894ea4b1c440b0597d9522

Winkels in Dordrecht mogen rondom kerst drie dagen langer open zijn. De gemeente wil op deze manier drukte voorkomen en hoopt zo minder risico te lopen op coronabesmettingen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Het gaat om de zondagen 20 en 27 december en om zaterdag 26 december, tweede kerstdag. Op de zondagen mogen winkels vanaf 10:00 uur open, in plaats van 12:00. De sluitingstijd blijft dan 18:00 uur. Op tweede kerstdag gelden niet de gebruikelijke kerst-openingstijden tussen 12:00 en 18:00 uur. De winkels mogen dan tussen 09:00 en 19:00 uur open zijn. Op eerste kerstdag zijn de winkels dicht in Dordrecht.

De gemeente Dordrecht verwacht vooral dat supermarkten gebruik willen maken van ruimere openingstijden. De verwachting is dat horeca niet open zal zijn, waardoor iedereen kerst thuis zal vieren.

Het verruimen van de openingstijden is in overleg gegaan met de Dordrechtse Ondernemersvereniging en de Federatie van Wijkwinkelcentra. Het blijft rond de feestdagen de bedoeling dat er speciale openingstijden zijn voor ouderen en kwetsbaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”