gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse winkels rond kerst langer open om drukte te spreiden

7c5cb97633894ea4b1c440b0597d9522

Winkels in Dordrecht mogen rondom kerst drie dagen langer open zijn. De gemeente wil op deze manier drukte voorkomen en hoopt zo minder risico te lopen op coronabesmettingen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Het gaat om de zondagen 20 en 27 december en om zaterdag 26 december, tweede kerstdag. Op de zondagen mogen winkels vanaf 10:00 uur open, in plaats van 12:00. De sluitingstijd blijft dan 18:00 uur. Op tweede kerstdag gelden niet de gebruikelijke kerst-openingstijden tussen 12:00 en 18:00 uur. De winkels mogen dan tussen 09:00 en 19:00 uur open zijn. Op eerste kerstdag zijn de winkels dicht in Dordrecht.

De gemeente Dordrecht verwacht vooral dat supermarkten gebruik willen maken van ruimere openingstijden. De verwachting is dat horeca niet open zal zijn, waardoor iedereen kerst thuis zal vieren.

Het verruimen van de openingstijden is in overleg gegaan met de Dordrechtse Ondernemersvereniging en de Federatie van Wijkwinkelcentra. Het blijft rond de feestdagen de bedoeling dat er speciale openingstijden zijn voor ouderen en kwetsbaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.