Dordrecht, Netherlands

Dordtse winkels rond kerst langer open om drukte te spreiden

Winkels in Dordrecht mogen rondom kerst drie dagen langer open zijn. De gemeente wil op deze manier drukte voorkomen en hoopt zo minder risico te lopen op coronabesmettingen.
Vivian Rutte | 8 december 2020 14:39 | Aangepast op 8 december 2020 14:39

Het gaat om de zondagen 20 en 27 december en om zaterdag 26 december, tweede kerstdag. Op de zondagen mogen winkels vanaf 10:00 uur open, in plaats van 12:00. De sluitingstijd blijft dan 18:00 uur. Op tweede kerstdag gelden niet de gebruikelijke kerst-openingstijden tussen 12:00 en 18:00 uur. De winkels mogen dan tussen 09:00 en 19:00 uur open zijn. Op eerste kerstdag zijn de winkels dicht in Dordrecht.

De gemeente Dordrecht verwacht vooral dat supermarkten gebruik willen maken van ruimere openingstijden. De verwachting is dat horeca niet open zal zijn, waardoor iedereen kerst thuis zal vieren.

Het verruimen van de openingstijden is in overleg gegaan met de Dordrechtse Ondernemersvereniging en de Federatie van Wijkwinkelcentra. Het blijft rond de feestdagen de bedoeling dat er speciale openingstijden zijn voor ouderen en kwetsbaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...

39 bomen in bakken geplaatst: eerst tijdelijk, later voor vast

Er is een begin gemaakt met het plaatsen van in totaal 39 bomen op de Spuiboulevard. Onlangs zijn da...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...