gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse winkels rond kerst langer open om drukte te spreiden

7c5cb97633894ea4b1c440b0597d9522

Winkels in Dordrecht mogen rondom kerst drie dagen langer open zijn. De gemeente wil op deze manier drukte voorkomen en hoopt zo minder risico te lopen op coronabesmettingen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

Het gaat om de zondagen 20 en 27 december en om zaterdag 26 december, tweede kerstdag. Op de zondagen mogen winkels vanaf 10:00 uur open, in plaats van 12:00. De sluitingstijd blijft dan 18:00 uur. Op tweede kerstdag gelden niet de gebruikelijke kerst-openingstijden tussen 12:00 en 18:00 uur. De winkels mogen dan tussen 09:00 en 19:00 uur open zijn. Op eerste kerstdag zijn de winkels dicht in Dordrecht.

De gemeente Dordrecht verwacht vooral dat supermarkten gebruik willen maken van ruimere openingstijden. De verwachting is dat horeca niet open zal zijn, waardoor iedereen kerst thuis zal vieren.

Het verruimen van de openingstijden is in overleg gegaan met de Dordrechtse Ondernemersvereniging en de Federatie van Wijkwinkelcentra. Het blijft rond de feestdagen de bedoeling dat er speciale openingstijden zijn voor ouderen en kwetsbaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.