gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse wint eerste Dordtse Biesbosch Halve Marathon

Arjan Kaashoek en Judith Janszen hebben zaterdag de Dordtse Biesbosch Halve Marathon gewonnen. Ze wonnen de wedstrijd in respectievelijk 1.15.44 en 1.26.23. Aan de wedstrijd deden 678 lopers op verschillende afstanden mee.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Dordtse Judith Janszen liep al vanaf het begin van de wedstrijd op kop. Dat was een bewuste keuze, maar ruim 21 kilometer alleen rennen is niet makkelijk.

"Het was zwaar om alleen te lopen vandaag", aldus de winnares. "De vorige keer dat ik deze wedstrijd liep, liep ik meer in groepjes. Nu was het echt een gevecht met mezelf, want de omstandigheden waren perfect en het parcours is hartstikke mooi."

Marathon van Rotterdam

De Dordtse gebruikt de halve marathon als training voor de Marathon van Rotterdam. Daar hoopt ze onder de 3.07 hoopt te lopen.

De mannenrace kende eenzelfde koersverloop. Al voor de eerste kilometers lag de mannelijke winnaar op koers voor de overwinning. Hardlopers die in dit soort wedstrijden doorgaans de eerste kilometers op kop lopen deden niet mee aan de loop. Waardoor de Ameise Arjan Kaashoek de favoriet was.

Kaashoek had  geen last van de favorietenrol. "Ik had me al voorgenomen om alleen op kop te lopen. Het was niet zo goed voor mijn tijd vandaag, maar wel goede training voor de marathon van Rotterdam."

Halve van Hercules

Eerder werd deze wedstrijd gelopen onder de naam de Halve van Hercules.
Foto's: Kees Snepvangers

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.