Dordrecht, Netherlands

DordtYart als project voor SlimCirculair

23 scholen uit het hele land doen mee met het project SlimCirculair, en studenten van het Da Vinci gaan daarom aan de slag met het maken van een ontwerp voor herbestemming van de Biesboschhal, ook wel DordtYart genoemd.
Aike van den Heuvel | 17 december 2018 16:50 | Aangepast op 17 december 2018 16:50
Maandagmiddag trapte de studenten van het Da Vinci college af in DordtYart, waar ze voor het eerst de plek zagen die ze een herbestemming gaan geven. Voorheen werd de DordYart gebruikt als expositieruimte maar studenten mogen helemaal los gaan met nieuwe ideeën binnen de wedstrijd regels.


Bij de wedstrijd SlimCirculair gaan de teams aan de slag met wie het meest CO2 vriendelijke, vernieuwende en met herbruikbare materialen kan ontwerpen. De leerlingen van het Da Vinci worden in zeven groepen opgedeeld en gaan ontwerpen maken, daarna worden er 1 of 2 ontwerpen gekozen en gaan alle leerlingen deze uitwerken en ingezonden wordt voor de wedstrijd.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...