Dordrecht, Netherlands

DOV viert 120 jarig bestaan: ‘Meer doen voor elkaar’

In Kinepolis werd uitgebreid stilgestaan bij 120 jaar DOV.
De Dordrechtse Ondernemers Veneniging werd 120 jaar geleden opgericht en daar werd uitgebreid bij stilgestaan met een feest afgelopen vrijdag. Er is in die jaren natuurlijk veel veranderd, legt de huidige voorzitter Jeroen Put uit. Maar één ding blijft voorop staan: het behartigen van de belangen van de ondernemers en ze waar nodig ondersteunen met kennis en hulp.
Marjolein Vos | 3 oktober 2022 12:12 | Aangepast op 3 oktober 2022 12:12
Hoe die ondersteuning eruit moet zien, is mede door de coronacrisis en de huidige problemen op het gebied van energievoorziening, anders dan voorheen. “We hebben vandaag ongeveer twaalf crises, we kunnen ze niet alle crises oplossen”, zegt Put. “Ook niet als Dordechtse Ondernemersvereniging, maar we proberen de ondernemers te helpen, daar waar ze behoefte hebben. En dat is voor elke ondernemer verschillend. De één wil graag in contact komen met andere ondernemers. Dat leveren wij. Andere ondernemers willen meer kennis hebben van bepaalde dingen die ze nog niet kennen, bijvoorbeeld cybercrime, digitalisering of marketing. Dat soort kennis leveren wij ook aan de ondernemers. Daar hebben ze vandaag behoefte aan.”

Inspelen op de toekomst
Hoewel een jubileum uitnodigt om terug te blikken op de geschiedenis, kijkt Put liever vooruit. “Wat willen de leden nou echt, wat verwachten ze van ons? We gaan niet doen wat we de afgelopen 120 jaar gedaan hebben, maar we gaan kijken waar ze vandaag behoefte aan hebben. Dat zijn gewoon andere dingen dan voorheen. Daar gaan we op inspelen.”

‘Meer voor elkaar’
Leden van de DOV kunnen dus voor tips en hulp terecht bij de vereniging. Andere ondernemers ontmoeten blijft ook belangrijk onderdeel, om kennis uit te wisselen. Dat kan bij de verschillende bijeenkomsten die de DOV per jaar organiseert. De slogan ‘Meer voor elkaar’ voert de DOV al langer en is nog steeds passend, vindt Put. “Daar is niets aan veranderd. Het geeft wel de kern weer. Met elkaar kunnen we meer bereiken in de stad Dordrecht.”

Kijk aanstaande vrijdag vanaf 18.00 uur naar TV Dordrecht voor een uitgebreide reportage over het jubileum van de DOV in een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...