gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Draaibrug nieuwe stijl

Vijf leegstaande brugwachtershuisjes in Dordrecht krijgen een nieuwe bestemming als kunstproject.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vrijdag werden de eerste twee officieel geopend, De Draaibrug, en de Prins Hendrikbrug.

Volgens Lotti Hesper van de Stichting Brugwachtershuisjes zijn er in Nederland honderden brugwachterhuisjes die niet meer worden gebruikt. De stichting wil die huisjes nieuw leven inblazen.

Heidi en Sandra van der Woude hebben het huisje bij de Draaibrug onder hun hoede genomen. Zij ontwierpen een schimmenspel, met witte doeken achter de ramen van het huisje waarop zwarte silhouetten zijn te zien en die vertellen het verhaal achter de bijnaam van Dordtenaren, Schapekoppen. Vrijdagmiddag nam wethouder Piet Sleeking met een druk op de knop dit eerste brugwachtershuisje nieuwe stijl in gebruik.

Naast het huisje bij de Draaibrug is ook het project in het brugwachtershuisje bij de Prins Hendrikbrug al opnieuw ingericht. Begin volgend jaar volgen nog drie leegstaande brugwachtershuisjes.

Lees ook

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”