gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Draaibrug nieuwe stijl

Vijf leegstaande brugwachtershuisjes in Dordrecht krijgen een nieuwe bestemming als kunstproject.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vrijdag werden de eerste twee officieel geopend, De Draaibrug, en de Prins Hendrikbrug.

Volgens Lotti Hesper van de Stichting Brugwachtershuisjes zijn er in Nederland honderden brugwachterhuisjes die niet meer worden gebruikt. De stichting wil die huisjes nieuw leven inblazen.

Heidi en Sandra van der Woude hebben het huisje bij de Draaibrug onder hun hoede genomen. Zij ontwierpen een schimmenspel, met witte doeken achter de ramen van het huisje waarop zwarte silhouetten zijn te zien en die vertellen het verhaal achter de bijnaam van Dordtenaren, Schapekoppen. Vrijdagmiddag nam wethouder Piet Sleeking met een druk op de knop dit eerste brugwachtershuisje nieuwe stijl in gebruik.

Naast het huisje bij de Draaibrug is ook het project in het brugwachtershuisje bij de Prins Hendrikbrug al opnieuw ingericht. Begin volgend jaar volgen nog drie leegstaande brugwachtershuisjes.

Lees ook

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.