gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Draaibrug nieuwe stijl

Vijf leegstaande brugwachtershuisjes in Dordrecht krijgen een nieuwe bestemming als kunstproject.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vrijdag werden de eerste twee officieel geopend, De Draaibrug, en de Prins Hendrikbrug.

Volgens Lotti Hesper van de Stichting Brugwachtershuisjes zijn er in Nederland honderden brugwachterhuisjes die niet meer worden gebruikt. De stichting wil die huisjes nieuw leven inblazen.

Heidi en Sandra van der Woude hebben het huisje bij de Draaibrug onder hun hoede genomen. Zij ontwierpen een schimmenspel, met witte doeken achter de ramen van het huisje waarop zwarte silhouetten zijn te zien en die vertellen het verhaal achter de bijnaam van Dordtenaren, Schapekoppen. Vrijdagmiddag nam wethouder Piet Sleeking met een druk op de knop dit eerste brugwachtershuisje nieuwe stijl in gebruik.

Naast het huisje bij de Draaibrug is ook het project in het brugwachtershuisje bij de Prins Hendrikbrug al opnieuw ingericht. Begin volgend jaar volgen nog drie leegstaande brugwachtershuisjes.

Lees ook

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.