Dordrecht, Netherlands

Drechtraad viert 12,5 jarig bestaan

De bestuurlijke samenwerking tussen de gemeenten van de Drechtsteden bestaat 12,5 jaar. Dinsdagavond is dat gevierd met een jubileumbijeenkomst in Landvast in Alblasserdam. Ook demissionair minister Ronald Plasterk was daarbij aanwezig.
Peter Tromp | 7 juni 2017 15:31 | Aangepast op 7 juni 2017 15:31
Tijdens de jubileumbijeenkomst werd stilgestaan bij de totstandkoming van de Drechtsteden. En de belangrijke rol die wijlen oud-burgemeester Bandell daarbij vervulde.
Op deze avond werd vooral vooruit gekeken en werd met name gewezen op de noodzaak om het huidige bestuurlijke model en de uitvoeringstaken ervan te blijven herijken. Ronald Plasterk en de Dordtse burgemeester en Drechtraadvoorzitter Peter van der Velden benadrukten de noodzaak van de toekomstbestendigheid van de samenwerking.

Regelmatig komen bestuurders uit andere regio's kijken bij de Drechtraad. Demissionair minister Plasterk vindt dat de samenwerking in de Drechtsteden werkt, maar dat er in andere regio's misschien andere vormen van samenwerking moeten worden gezocht.



Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...