Dordrecht, Netherlands

Drechtraad viert 12,5 jarig bestaan

De bestuurlijke samenwerking tussen de gemeenten van de Drechtsteden bestaat 12,5 jaar. Dinsdagavond is dat gevierd met een jubileumbijeenkomst in Landvast in Alblasserdam. Ook demissionair minister Ronald Plasterk was daarbij aanwezig.
Peter Tromp | 7 juni 2017 15:31 | Aangepast op 7 juni 2017 15:31
Tijdens de jubileumbijeenkomst werd stilgestaan bij de totstandkoming van de Drechtsteden. En de belangrijke rol die wijlen oud-burgemeester Bandell daarbij vervulde.
Op deze avond werd vooral vooruit gekeken en werd met name gewezen op de noodzaak om het huidige bestuurlijke model en de uitvoeringstaken ervan te blijven herijken. Ronald Plasterk en de Dordtse burgemeester en Drechtraadvoorzitter Peter van der Velden benadrukten de noodzaak van de toekomstbestendigheid van de samenwerking.

Regelmatig komen bestuurders uit andere regio's kijken bij de Drechtraad. Demissionair minister Plasterk vindt dat de samenwerking in de Drechtsteden werkt, maar dat er in andere regio's misschien andere vormen van samenwerking moeten worden gezocht.



Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...