gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtse Stromen en Drechtse Energie gaan nauwer samenwerken 

8318bfa483c548ee7b86a741dab0fcb9

Een samenwerking tussen 'Drechtse Stromen' en 'Drechtse Energie'. Op 16 juli zijn de twee burgerorganisaties ermee begonnen om bewoners te helpen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Stichting Drechtse Stromen helpt bewoners van huur- en koopwoningen bij het besparen van energie met kleine maatregelen, en door een complete aanpak van een woning of een blok woningen. Coöperatie Drechtse Energie werkt met bewoners en bedrijven aan lokale opwek van energie via Zon op Andermans Dak en windmolens op Krabbegors en elders in de Drechtsteden.

"De samenwerking tussen beide organisaties was er al, maar we hebben nu een duidelijker taakverdeling", geeft voorzitter Willy Verbrakel van Drechtse Energie aan. "Wij zetten ons in voor de opwek van grootschalige duurzame energie voor burgers. Drechtse Stromen pakt samen met bewoners huizen aan om warmte en energie te besparen.''

Beide burgerorganisaties zijn partner in de opzet en uitwerking van de energietransitie voor de Drechtsteden. Zij vinden het aanbod in de Regionale Energiestrategie Drechtsteden aan het Rijk weinig ambitieus. 

Er kan meer gebeuren, ook om extra werkgelegenheid te creëren in deze economisch onzekere tijd. 'Minder draagkrachtige huishoudens moeten ondersteuning krijgen om de verduurzaming te kunnen betalen', volgens de organisaties.

Lees ook

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.