Dordrecht, Netherlands

Drechtse Stromen en Drechtse Energie gaan nauwer samenwerken 

Een samenwerking tussen 'Drechtse Stromen' en 'Drechtse Energie'. Op 16 juli zijn de twee burgerorganisaties ermee begonnen om bewoners te helpen.
Corrado Francke | 20 juli 2020 13:02 | Aangepast op 20 juli 2020 13:02
Stichting Drechtse Stromen helpt bewoners van huur- en koopwoningen bij het besparen van energie met kleine maatregelen, en door een complete aanpak van een woning of een blok woningen. Coöperatie Drechtse Energie werkt met bewoners en bedrijven aan lokale opwek van energie via Zon op Andermans Dak en windmolens op Krabbegors en elders in de Drechtsteden.

"De samenwerking tussen beide organisaties was er al, maar we hebben nu een duidelijker taakverdeling", geeft voorzitter Willy Verbrakel van Drechtse Energie aan. "Wij zetten ons in voor de opwek van grootschalige duurzame energie voor burgers. Drechtse Stromen pakt samen met bewoners huizen aan om warmte en energie te besparen.''

Beide burgerorganisaties zijn partner in de opzet en uitwerking van de energietransitie voor de Drechtsteden. Zij vinden het aanbod in de Regionale Energiestrategie Drechtsteden aan het Rijk weinig ambitieus. 

Er kan meer gebeuren, ook om extra werkgelegenheid te creëren in deze economisch onzekere tijd. 'Minder draagkrachtige huishoudens moeten ondersteuning krijgen om de verduurzaming te kunnen betalen', volgens de organisaties.

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...