gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtse Stromen en Drechtse Energie gaan nauwer samenwerken 

8318bfa483c548ee7b86a741dab0fcb9.jpg

Een samenwerking tussen 'Drechtse Stromen' en 'Drechtse Energie'. Op 16 juli zijn de twee burgerorganisaties ermee begonnen om bewoners te helpen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Stichting Drechtse Stromen helpt bewoners van huur- en koopwoningen bij het besparen van energie met kleine maatregelen, en door een complete aanpak van een woning of een blok woningen. Coöperatie Drechtse Energie werkt met bewoners en bedrijven aan lokale opwek van energie via Zon op Andermans Dak en windmolens op Krabbegors en elders in de Drechtsteden.

"De samenwerking tussen beide organisaties was er al, maar we hebben nu een duidelijker taakverdeling", geeft voorzitter Willy Verbrakel van Drechtse Energie aan. "Wij zetten ons in voor de opwek van grootschalige duurzame energie voor burgers. Drechtse Stromen pakt samen met bewoners huizen aan om warmte en energie te besparen.''

Beide burgerorganisaties zijn partner in de opzet en uitwerking van de energietransitie voor de Drechtsteden. Zij vinden het aanbod in de Regionale Energiestrategie Drechtsteden aan het Rijk weinig ambitieus. 

Er kan meer gebeuren, ook om extra werkgelegenheid te creëren in deze economisch onzekere tijd. 'Minder draagkrachtige huishoudens moeten ondersteuning krijgen om de verduurzaming te kunnen betalen', volgens de organisaties.

Lees ook

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

PSX_20260604_044825.jpg

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.