gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden ontvangen miljoen uit regiodeal-pot

e9c917126f18c7a24dadcdc77e3e844d

Een watertaxi in Sliedrecht, woningen langs de Noordoevers van Zwijndrecht, een HBO-academy in Dordrecht en een afstudeercampus in Gorinchem. Het zijn projecten die geld krijgen uit een regiodeal-pot van 22,5 miljoen euro. De Drechtsteden en Gorkum krijgen de steun van het kabinet. "Het is goed dat Den Haag beseft hoe belangrijk dit gebied is!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het rijk pompt de 22,5 miljoen in een investeringspot voor de Drechtsteden en Gorinchem. Het geld gaat naar projecten die de regio 'toekomstbestendig' en aantrekkelijker maken. De deelnemende gemeenten verdubbelen de 22,5 miljoen waardoor er ruim 45 miljoen beschikbaar komt voor innovatieve plannen.

Het Rijk schrijft dat de economische crisis van 2008 nergens in Nederland zo hard is aangekomen als in de Drechtsteden en Gorinchem. Grote fabrieken zijn gesloten of hebben veel personeel moeten ontslaan. Door meer onderwijs- en vervoersmogelijkheden en en andere plannen moet de regio weer de weg omhoog vinden.

Toekomstbestendig

"Ik ben ontzettend blij", lacht vicevoorzitter van het Drechtstedenbestuur André Flach. "Wij zijn het hart van de Nederlandse maakindustrie en we hebben dit geld nodig om ook toekomstbestendig te worden."

Het geld uit de regiodeal-pot gaat naar projecten in drie categorieën: innovatie, onderwijs & arbeidsmarkt en ontwikkeling rivieroevers. "We kunnen met dit geld allerlei projecten die tot nu net niet haalbaar of lastig waren, wel haalbaar maken", vertelt burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht.

De projecten krijgen drie jaar de tijd om alles op de rit te zetten. "Mocht het niet lukken dan gaat het geld naar andere projecten. Zodat we alles goed besteden." Een stuurgroep uit het bedrijfsleven, het onderwijs en de politiek houdt toezicht.

Projecten

Dit is een overzicht van de projecten waarin geïnvesteerd wordt:

- Dordrecht Academy: hoger beroepsonderwijs (HBO) in Dordrecht

- Maakfabriek Dordrecht: hulp voor start-ups

- Sliedrechtse watertaxi's: kleine boten die de Drechtsteden verbinden

- Innovatie- en afstudeercampus Gorinchem: verschillende scholen onder een

dak met veel aandacht voor nieuwe technieken en innovaties.

- Start nieuwe bedrijven op voormalig Nedstaalterrein Alblasserdam

- Woningbouw Noordoevers Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht

- Woningbouw Arkelsedijk Gorinchem

- Woningbouw ijzergieterij Hardinxveld-Giessendam

- Opknappen van het Veerplein in Zwijndrecht

- Opknappen van het waterbusplein in Hendrik-Ido-Ambacht

- Transferium Alblasserdam: parkeergelegenheid voor auto's met shuttleservice

naar Kinderdijk

In Gorinchem gaat het geld naar opleidingsmogelijkheden en woningen. De stad is een echte onderwijsstad, waar elke dag 7 duizend leerlingen uit de wijde omtrek naar school gaan. "We willen onze jongeren behouden en zorgen dat ze niet wegtrekken uit de stad", legt burgemeester Reinie Melissant uit.


De regiodeals komen uit de koker van het kabinet. Het geld moet de leefbaarheid en economische kansen in de regio vergoten. In totaal heeft Den Haag ruim 950 miljoen uitgedeeld aan diverse gebieden in heel het land.

Lees ook

mercon loods1

Maatregelen na vele brandjes in vervallen loods, maar hekwerk regelmatig opengeknipt

Een flinke opruim-operatie, gedichte gaten en herstelde hekwerken: van alles werd uit de kast gehaald om jeugdige brandstichters te weren uit de vervallen Merconloods in Alblasserdam. Die maatregelen zijn alleen niet voldoende, want de afgelopen weken kwamen avonturiers met het nodige knip- en klimwerk alsnog in de loods.

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

archieffotopolitie

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.