gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden ontvangen miljoen uit regiodeal-pot

e9c917126f18c7a24dadcdc77e3e844d

Een watertaxi in Sliedrecht, woningen langs de Noordoevers van Zwijndrecht, een HBO-academy in Dordrecht en een afstudeercampus in Gorinchem. Het zijn projecten die geld krijgen uit een regiodeal-pot van 22,5 miljoen euro. De Drechtsteden en Gorkum krijgen de steun van het kabinet. "Het is goed dat Den Haag beseft hoe belangrijk dit gebied is!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het rijk pompt de 22,5 miljoen in een investeringspot voor de Drechtsteden en Gorinchem. Het geld gaat naar projecten die de regio 'toekomstbestendig' en aantrekkelijker maken. De deelnemende gemeenten verdubbelen de 22,5 miljoen waardoor er ruim 45 miljoen beschikbaar komt voor innovatieve plannen.

Het Rijk schrijft dat de economische crisis van 2008 nergens in Nederland zo hard is aangekomen als in de Drechtsteden en Gorinchem. Grote fabrieken zijn gesloten of hebben veel personeel moeten ontslaan. Door meer onderwijs- en vervoersmogelijkheden en en andere plannen moet de regio weer de weg omhoog vinden.

Toekomstbestendig

"Ik ben ontzettend blij", lacht vicevoorzitter van het Drechtstedenbestuur André Flach. "Wij zijn het hart van de Nederlandse maakindustrie en we hebben dit geld nodig om ook toekomstbestendig te worden."

Het geld uit de regiodeal-pot gaat naar projecten in drie categorieën: innovatie, onderwijs & arbeidsmarkt en ontwikkeling rivieroevers. "We kunnen met dit geld allerlei projecten die tot nu net niet haalbaar of lastig waren, wel haalbaar maken", vertelt burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht.

De projecten krijgen drie jaar de tijd om alles op de rit te zetten. "Mocht het niet lukken dan gaat het geld naar andere projecten. Zodat we alles goed besteden." Een stuurgroep uit het bedrijfsleven, het onderwijs en de politiek houdt toezicht.

Projecten

Dit is een overzicht van de projecten waarin geïnvesteerd wordt:

- Dordrecht Academy: hoger beroepsonderwijs (HBO) in Dordrecht

- Maakfabriek Dordrecht: hulp voor start-ups

- Sliedrechtse watertaxi's: kleine boten die de Drechtsteden verbinden

- Innovatie- en afstudeercampus Gorinchem: verschillende scholen onder een

dak met veel aandacht voor nieuwe technieken en innovaties.

- Start nieuwe bedrijven op voormalig Nedstaalterrein Alblasserdam

- Woningbouw Noordoevers Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht

- Woningbouw Arkelsedijk Gorinchem

- Woningbouw ijzergieterij Hardinxveld-Giessendam

- Opknappen van het Veerplein in Zwijndrecht

- Opknappen van het waterbusplein in Hendrik-Ido-Ambacht

- Transferium Alblasserdam: parkeergelegenheid voor auto's met shuttleservice

naar Kinderdijk

In Gorinchem gaat het geld naar opleidingsmogelijkheden en woningen. De stad is een echte onderwijsstad, waar elke dag 7 duizend leerlingen uit de wijde omtrek naar school gaan. "We willen onze jongeren behouden en zorgen dat ze niet wegtrekken uit de stad", legt burgemeester Reinie Melissant uit.


De regiodeals komen uit de koker van het kabinet. Het geld moet de leefbaarheid en economische kansen in de regio vergoten. In totaal heeft Den Haag ruim 950 miljoen uitgedeeld aan diverse gebieden in heel het land.

Lees ook

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.