gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden ontvangen miljoen uit regiodeal-pot

e9c917126f18c7a24dadcdc77e3e844d

Een watertaxi in Sliedrecht, woningen langs de Noordoevers van Zwijndrecht, een HBO-academy in Dordrecht en een afstudeercampus in Gorinchem. Het zijn projecten die geld krijgen uit een regiodeal-pot van 22,5 miljoen euro. De Drechtsteden en Gorkum krijgen de steun van het kabinet. "Het is goed dat Den Haag beseft hoe belangrijk dit gebied is!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het rijk pompt de 22,5 miljoen in een investeringspot voor de Drechtsteden en Gorinchem. Het geld gaat naar projecten die de regio 'toekomstbestendig' en aantrekkelijker maken. De deelnemende gemeenten verdubbelen de 22,5 miljoen waardoor er ruim 45 miljoen beschikbaar komt voor innovatieve plannen.

Het Rijk schrijft dat de economische crisis van 2008 nergens in Nederland zo hard is aangekomen als in de Drechtsteden en Gorinchem. Grote fabrieken zijn gesloten of hebben veel personeel moeten ontslaan. Door meer onderwijs- en vervoersmogelijkheden en en andere plannen moet de regio weer de weg omhoog vinden.

Toekomstbestendig

"Ik ben ontzettend blij", lacht vicevoorzitter van het Drechtstedenbestuur André Flach. "Wij zijn het hart van de Nederlandse maakindustrie en we hebben dit geld nodig om ook toekomstbestendig te worden."

Het geld uit de regiodeal-pot gaat naar projecten in drie categorieën: innovatie, onderwijs & arbeidsmarkt en ontwikkeling rivieroevers. "We kunnen met dit geld allerlei projecten die tot nu net niet haalbaar of lastig waren, wel haalbaar maken", vertelt burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht.

De projecten krijgen drie jaar de tijd om alles op de rit te zetten. "Mocht het niet lukken dan gaat het geld naar andere projecten. Zodat we alles goed besteden." Een stuurgroep uit het bedrijfsleven, het onderwijs en de politiek houdt toezicht.

Projecten

Dit is een overzicht van de projecten waarin geïnvesteerd wordt:

- Dordrecht Academy: hoger beroepsonderwijs (HBO) in Dordrecht

- Maakfabriek Dordrecht: hulp voor start-ups

- Sliedrechtse watertaxi's: kleine boten die de Drechtsteden verbinden

- Innovatie- en afstudeercampus Gorinchem: verschillende scholen onder een

dak met veel aandacht voor nieuwe technieken en innovaties.

- Start nieuwe bedrijven op voormalig Nedstaalterrein Alblasserdam

- Woningbouw Noordoevers Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht

- Woningbouw Arkelsedijk Gorinchem

- Woningbouw ijzergieterij Hardinxveld-Giessendam

- Opknappen van het Veerplein in Zwijndrecht

- Opknappen van het waterbusplein in Hendrik-Ido-Ambacht

- Transferium Alblasserdam: parkeergelegenheid voor auto's met shuttleservice

naar Kinderdijk

In Gorinchem gaat het geld naar opleidingsmogelijkheden en woningen. De stad is een echte onderwijsstad, waar elke dag 7 duizend leerlingen uit de wijde omtrek naar school gaan. "We willen onze jongeren behouden en zorgen dat ze niet wegtrekken uit de stad", legt burgemeester Reinie Melissant uit.


De regiodeals komen uit de koker van het kabinet. Het geld moet de leefbaarheid en economische kansen in de regio vergoten. In totaal heeft Den Haag ruim 950 miljoen uitgedeeld aan diverse gebieden in heel het land.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.