gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden organiseren KinderKlimaatTop

De Drechtsteden en Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseren op vrijdag 10 november een regionale KinderKlimaatTop in het Energiehuis. Alle basisscholen in de Drechtsteden zijn uitgenodigd.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De KinderKlimaatTop is bedoeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8. De kinderen worden gestimuleerd om na te denken over hoe de school van de toekomst er uitziet en oplossingen te bedenken voor energie, mobiliteit, water en afval.

De scholen mogen als voorbereiding op de klimaattop een gratis les volgen uit het educatief aanbod van Duurzaamheidscentrum Weizigt. De leerlingen gaan daarna zelf aan de slag met het maken van een poster over de school van de toekomst. De klas selecteert vervolgens de meest inspirerende poster. De winnaars mogen de klas op de KinderKlimaatTop vertegenwoordigen.


Tijdens de top worden alle posters gepresenteerd en kunnen de kinderen op de drie beste posters stemmen. Een jury kiest de winnaar uit de drie posters. De winnende posters krijgt een prijs en mag meedoen aan de Landelijke KinderKlimaatTop in maart 2018.


Lees ook

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.