gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden organiseren KinderKlimaatTop

De Drechtsteden en Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseren op vrijdag 10 november een regionale KinderKlimaatTop in het Energiehuis. Alle basisscholen in de Drechtsteden zijn uitgenodigd.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De KinderKlimaatTop is bedoeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8. De kinderen worden gestimuleerd om na te denken over hoe de school van de toekomst er uitziet en oplossingen te bedenken voor energie, mobiliteit, water en afval.

De scholen mogen als voorbereiding op de klimaattop een gratis les volgen uit het educatief aanbod van Duurzaamheidscentrum Weizigt. De leerlingen gaan daarna zelf aan de slag met het maken van een poster over de school van de toekomst. De klas selecteert vervolgens de meest inspirerende poster. De winnaars mogen de klas op de KinderKlimaatTop vertegenwoordigen.


Tijdens de top worden alle posters gepresenteerd en kunnen de kinderen op de drie beste posters stemmen. Een jury kiest de winnaar uit de drie posters. De winnende posters krijgt een prijs en mag meedoen aan de Landelijke KinderKlimaatTop in maart 2018.


Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”