gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden organiseren KinderKlimaatTop

De Drechtsteden en Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseren op vrijdag 10 november een regionale KinderKlimaatTop in het Energiehuis. Alle basisscholen in de Drechtsteden zijn uitgenodigd.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De KinderKlimaatTop is bedoeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8. De kinderen worden gestimuleerd om na te denken over hoe de school van de toekomst er uitziet en oplossingen te bedenken voor energie, mobiliteit, water en afval.

De scholen mogen als voorbereiding op de klimaattop een gratis les volgen uit het educatief aanbod van Duurzaamheidscentrum Weizigt. De leerlingen gaan daarna zelf aan de slag met het maken van een poster over de school van de toekomst. De klas selecteert vervolgens de meest inspirerende poster. De winnaars mogen de klas op de KinderKlimaatTop vertegenwoordigen.


Tijdens de top worden alle posters gepresenteerd en kunnen de kinderen op de drie beste posters stemmen. Een jury kiest de winnaar uit de drie posters. De winnende posters krijgt een prijs en mag meedoen aan de Landelijke KinderKlimaatTop in maart 2018.


Lees ook

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.

IMG_1819.jpeg

Gloednieuw azc in Dordrecht klaar voor opvang van 580 vluchtelingen

De eerste 200 van de in totaal 580 asielzoekers krijgen vanaf 1 mei de sleutel van hun nieuwe woning. De vluchtelingen worden opgevangen in een gloednieuw complex aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht. In het complex kunnen de asielzoekers de komende tien jaar in rust leven, maar worden ze ook aangespoord om mee te draaien in de samenleving.