gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden Winterspelen gaat niet door

cc709d6638547ecaeb4d13a62c6204c2

Een tegenvaller voor het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het ijsevenement 'Schaatsen voor het leven', dat op 18 maart in de Sportboulevard gehouden zou worden, gaat niet door. Er zijn te weinig aanmeldingen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ondanks veel inspanningen is er helaas geen zicht op dat het aantal deelnemers van enkele honderden waarop werd gehoopt zelfs maar bij benadering gehaald wordt", zo laat de organisatie weten.

De bedoeling was dat schaatsliefhebbers in maart rondjes zouden rijden om geld in te zamelen voor een goed doel: het verbeteren van de zorg aan longpatiënten rondom operaties. Dankzij een speciaal herstelprogramma hoeven patiënten naar verwachting minder lang in het ziekenhuis te blijven en kunnen ze sneller en in betere conditie naar huis.

Het evenement werd eind 2018 al eens verplaatst, omdat ook aan het begin van de winter het aantal inschrijvingen tegenviel. "Toen werd gedacht dat dit door het lang aanhoudende zachte weer kwam", verduidelijkt voorzitter Marc ter Haar van het Vriendenfonds. "Nu bleek opnieuw dat zich onvoldoende deelnemers meldden. We weten niet precies waarom, want er was veel bijval en volop media-aandacht."

Ondanks dat het evenement niet doorgaat, wordt het project voor de longpatiënten mogelijk toch nog gerealiseerd. Maar dan uit eigen geld van het Vriendenfonds. "Elk jaar wordt bij ruim 13.000 Nederlanders longkanker vastgesteld. Ook in onze regio hebben zij onze steun hard nodig", zegt Ter Haar.

RTV Dordrecht maakte een reportage bij de aankondiging van de Drechtsteden Winterspelen. Toen was de organisatie nog hoopvol over het aantal toekomstige deelnemers.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.