Dordrecht, Netherlands

Drechtsteden Winterspelen gaat niet door

Een tegenvaller voor het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het ijsevenement 'Schaatsen voor het leven', dat op 18 maart in de Sportboulevard gehouden zou worden, gaat niet door. Er zijn te weinig aanmeldingen.
Marjolein Vos | 4 februari 2019 11:38 | Aangepast op 4 februari 2019 11:38
"Ondanks veel inspanningen is er helaas geen zicht op dat het aantal deelnemers van enkele honderden waarop werd gehoopt zelfs maar bij benadering gehaald wordt", zo laat de organisatie weten.

De bedoeling was dat schaatsliefhebbers in maart rondjes zouden rijden om geld in te zamelen voor een goed doel: het verbeteren van de zorg aan longpatiënten rondom operaties. Dankzij een speciaal herstelprogramma hoeven patiënten naar verwachting minder lang in het ziekenhuis te blijven en kunnen ze sneller en in betere conditie naar huis.

Het evenement werd eind 2018 al eens verplaatst, omdat ook aan het begin van de winter het aantal inschrijvingen tegenviel. "Toen werd gedacht dat dit door het lang aanhoudende zachte weer kwam", verduidelijkt voorzitter Marc ter Haar van het Vriendenfonds. "Nu bleek opnieuw dat zich onvoldoende deelnemers meldden. We weten niet precies waarom, want er was veel bijval en volop media-aandacht."

Ondanks dat het evenement niet doorgaat, wordt het project voor de longpatiënten mogelijk toch nog gerealiseerd. Maar dan uit eigen geld van het Vriendenfonds. "Elk jaar wordt bij ruim 13.000 Nederlanders longkanker vastgesteld. Ook in onze regio hebben zij onze steun hard nodig", zegt Ter Haar.

RTV Dordrecht maakte een reportage bij de aankondiging van de Drechtsteden Winterspelen. Toen was de organisatie nog hoopvol over het aantal toekomstige deelnemers.

Lees ook

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...

Deze partij wil fatbikes weren op overlastplekken: 'De maat is vol'

De Dordtse VVD wil dat de gemeente gebieden aanwijst waar fatbikes niet meer welkom zijn. Volgens fr...

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...