gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden Winterspelen gaat niet door

cc709d6638547ecaeb4d13a62c6204c2

Een tegenvaller voor het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het ijsevenement 'Schaatsen voor het leven', dat op 18 maart in de Sportboulevard gehouden zou worden, gaat niet door. Er zijn te weinig aanmeldingen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ondanks veel inspanningen is er helaas geen zicht op dat het aantal deelnemers van enkele honderden waarop werd gehoopt zelfs maar bij benadering gehaald wordt", zo laat de organisatie weten.

De bedoeling was dat schaatsliefhebbers in maart rondjes zouden rijden om geld in te zamelen voor een goed doel: het verbeteren van de zorg aan longpatiënten rondom operaties. Dankzij een speciaal herstelprogramma hoeven patiënten naar verwachting minder lang in het ziekenhuis te blijven en kunnen ze sneller en in betere conditie naar huis.

Het evenement werd eind 2018 al eens verplaatst, omdat ook aan het begin van de winter het aantal inschrijvingen tegenviel. "Toen werd gedacht dat dit door het lang aanhoudende zachte weer kwam", verduidelijkt voorzitter Marc ter Haar van het Vriendenfonds. "Nu bleek opnieuw dat zich onvoldoende deelnemers meldden. We weten niet precies waarom, want er was veel bijval en volop media-aandacht."

Ondanks dat het evenement niet doorgaat, wordt het project voor de longpatiënten mogelijk toch nog gerealiseerd. Maar dan uit eigen geld van het Vriendenfonds. "Elk jaar wordt bij ruim 13.000 Nederlanders longkanker vastgesteld. Ook in onze regio hebben zij onze steun hard nodig", zegt Ter Haar.

RTV Dordrecht maakte een reportage bij de aankondiging van de Drechtsteden Winterspelen. Toen was de organisatie nog hoopvol over het aantal toekomstige deelnemers.

Lees ook

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.