gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechtsteden Winterspelen gaat niet door

cc709d6638547ecaeb4d13a62c6204c2

Een tegenvaller voor het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het ijsevenement 'Schaatsen voor het leven', dat op 18 maart in de Sportboulevard gehouden zou worden, gaat niet door. Er zijn te weinig aanmeldingen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Ondanks veel inspanningen is er helaas geen zicht op dat het aantal deelnemers van enkele honderden waarop werd gehoopt zelfs maar bij benadering gehaald wordt", zo laat de organisatie weten.

De bedoeling was dat schaatsliefhebbers in maart rondjes zouden rijden om geld in te zamelen voor een goed doel: het verbeteren van de zorg aan longpatiënten rondom operaties. Dankzij een speciaal herstelprogramma hoeven patiënten naar verwachting minder lang in het ziekenhuis te blijven en kunnen ze sneller en in betere conditie naar huis.

Het evenement werd eind 2018 al eens verplaatst, omdat ook aan het begin van de winter het aantal inschrijvingen tegenviel. "Toen werd gedacht dat dit door het lang aanhoudende zachte weer kwam", verduidelijkt voorzitter Marc ter Haar van het Vriendenfonds. "Nu bleek opnieuw dat zich onvoldoende deelnemers meldden. We weten niet precies waarom, want er was veel bijval en volop media-aandacht."

Ondanks dat het evenement niet doorgaat, wordt het project voor de longpatiënten mogelijk toch nog gerealiseerd. Maar dan uit eigen geld van het Vriendenfonds. "Elk jaar wordt bij ruim 13.000 Nederlanders longkanker vastgesteld. Ook in onze regio hebben zij onze steun hard nodig", zegt Ter Haar.

RTV Dordrecht maakte een reportage bij de aankondiging van de Drechtsteden Winterspelen. Toen was de organisatie nog hoopvol over het aantal toekomstige deelnemers.

Lees ook

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.