Dordrecht, Netherlands

Drechtstedenbestuur wil voor 2 miljoen bezuinigen

Het Drechtstedenbestuur (DSB) heeft een voorstel voor bezuinigingsmaatregelen gedaan. Hierom had de Drechtraad vorig jaar gevraagd, omdat zij voor 5 miljoen aan bezuinigingsvoorstellen willen zien.
Vivian Rutte | 14 mei 2020 15:17 | Aangepast op 14 mei 2020 15:17
Het DSB presenteert nu een bezuinigingspakket van 2 miljoen euro in het sociaal domein. Eerder is al besloten voor 2,1 miljoen euro te bezuinigen op andere regionale gemeentetaken. De resterende 0,9 miljoen euro willen de gemeenten opbrengen door lokaal maatwerk en individuele afspraken rondom hun taakstellingen.

Maatregelen

De bezuinigingen hebben betrekking op zorg, minima, werk en inkomen. Het voorstel gaat onder meer om het stoppen met adviseurs geldzaken die inwoners helpen met financiële vragen, een lagere bijdrage voor de collectieve aanvullende zorgverzekering, minder budget voor werkgevers om inwoners vanuit uitkering aan te nemen, het invoeren van een eigen bijdrage voor individuele begeleiding/dagbesteding, het beperken van de beschikbaarheidsuren van de Drechthopper, en de voorziening alleen voor 75+'ers met een mobiliteitsbeperking beschikbaar te stellen.

Worsteling

Peter Heijkoop en Pieter Paans, binnen het Drechtstedenbestuur verantwoordelijk voor het sociaal domein: "Zoals afgesproken hebben we een zorgvuldig proces doorlopen met alle zeven gemeenten en onze maatschappelijke partners. Daar is dit pakket uit voortgekomen. Het was een worsteling, maatregelen treffen mensen in deze tijd mogelijk harder. Dat maakt dit besluit extra ingewikkeld."

Peter Verheij, portefeuillehouder financiën binnen het DSB zegt: "Door oplopende kosten in het sociaal domein staat de betaalbaarheid onder druk. Met dit pakket geven we op een verantwoorde manier invulling aan de opdracht van de Drechtraad om tot kostenbeperking te komen."

Vervolgstappen

Op 2 juni vergadert de Carrousel en op 7 juli neemt de Drechtraad een besluit over het bezuinigingspakket.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...