gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechttunnel drie nachten gesloten

De Drechttunnel en de op- en afritten in de buurt zijn de komende drie nachten dicht. Rijkswaterstaat brengt dan nieuwe installaties aan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat renoveert en vervangt in de komende jaren veel tunnels, bruggen en viaducten op leeftijd in Zuid-Holland. Hieronder valt ook de Drechttunnel. Het is het grootste onderhoudsprogramma in de historie.

In de afgelopen maanden zijn in de tunnel nieuwe technische installaties aangebracht, zoals nieuwe camera’s, slagbomen en een hoogtedetectiesysteem. Daarnaast zijn nieuwe voorzieningen gemaakt om de camera’s eenvoudiger te besturen vanuit de verkeerscentrale en is de software aangepast.

Die nieuwe installaties worden ‘s nachts tijdens de sluitingen aan het huidige besturingssysteem gekoppeld voor en goede bediening van de tunnel. Daarnaast moeten ze worden getest en moet het oude spul worden weggehaald.

Verder zijn er tijdens de nachtelijke sluitingen asfalteringswerkzaamheden aan de zuidkant buiten de tunnel en worden wegwijzers vervangen.

De Drechttunnel is daarom compleet afgesloten in beide richtingen van vrijdag 21.00 uur tot zaterdag 08.00 uur, zaterdag vanaf 21.00 uur tot zondag 10.00 uur en zondag van 21.00 uur tot maandag 05.00 uur.

Verder zijn de afritten ‘s-Gravendeel (20), Dordrecht (21), Zwijndrecht (22) en Hendrik-Ido-Ambacht (23) dicht.

Het verkeer wordt omgeleid via de A15 en de N3. Lokaal verkeer kan via de stadsbrug tussen Dordt en Zwijndrecht rijden. De gele borden boven en lang de weg geven de omleidingsroutes aan. Men moet rekening houden met een extra reistijd van een half uur.

Tot slot zijn er in de komende vier weken doordeweeks ‘s nachts nog afsluitingen van afritten. De tunnel blijft dan gewoon open.

Lees ook

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.