gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechttunnel drie nachten gesloten

De Drechttunnel en de op- en afritten in de buurt zijn de komende drie nachten dicht. Rijkswaterstaat brengt dan nieuwe installaties aan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat renoveert en vervangt in de komende jaren veel tunnels, bruggen en viaducten op leeftijd in Zuid-Holland. Hieronder valt ook de Drechttunnel. Het is het grootste onderhoudsprogramma in de historie.

In de afgelopen maanden zijn in de tunnel nieuwe technische installaties aangebracht, zoals nieuwe camera’s, slagbomen en een hoogtedetectiesysteem. Daarnaast zijn nieuwe voorzieningen gemaakt om de camera’s eenvoudiger te besturen vanuit de verkeerscentrale en is de software aangepast.

Die nieuwe installaties worden ‘s nachts tijdens de sluitingen aan het huidige besturingssysteem gekoppeld voor en goede bediening van de tunnel. Daarnaast moeten ze worden getest en moet het oude spul worden weggehaald.

Verder zijn er tijdens de nachtelijke sluitingen asfalteringswerkzaamheden aan de zuidkant buiten de tunnel en worden wegwijzers vervangen.

De Drechttunnel is daarom compleet afgesloten in beide richtingen van vrijdag 21.00 uur tot zaterdag 08.00 uur, zaterdag vanaf 21.00 uur tot zondag 10.00 uur en zondag van 21.00 uur tot maandag 05.00 uur.

Verder zijn de afritten ‘s-Gravendeel (20), Dordrecht (21), Zwijndrecht (22) en Hendrik-Ido-Ambacht (23) dicht.

Het verkeer wordt omgeleid via de A15 en de N3. Lokaal verkeer kan via de stadsbrug tussen Dordt en Zwijndrecht rijden. De gele borden boven en lang de weg geven de omleidingsroutes aan. Men moet rekening houden met een extra reistijd van een half uur.

Tot slot zijn er in de komende vier weken doordeweeks ‘s nachts nog afsluitingen van afritten. De tunnel blijft dan gewoon open.

Lees ook

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.