Dordrecht, Netherlands

Drechttunnel drie nachten gesloten

De Drechttunnel en de op- en afritten in de buurt zijn de komende drie nachten dicht. Rijkswaterstaat brengt dan nieuwe installaties aan.
Leo Roubos | 9 maart 2018 10:32 | Aangepast op 9 maart 2018 10:32
Rijkswaterstaat renoveert en vervangt in de komende jaren veel tunnels, bruggen en viaducten op leeftijd in Zuid-Holland. Hieronder valt ook de Drechttunnel. Het is het grootste onderhoudsprogramma in de historie.

In de afgelopen maanden zijn in de tunnel nieuwe technische installaties aangebracht, zoals nieuwe camera’s, slagbomen en een hoogtedetectiesysteem. Daarnaast zijn nieuwe voorzieningen gemaakt om de camera’s eenvoudiger te besturen vanuit de verkeerscentrale en is de software aangepast.

Die nieuwe installaties worden ‘s nachts tijdens de sluitingen aan het huidige besturingssysteem gekoppeld voor en goede bediening van de tunnel. Daarnaast moeten ze worden getest en moet het oude spul worden weggehaald.

Verder zijn er tijdens de nachtelijke sluitingen asfalteringswerkzaamheden aan de zuidkant buiten de tunnel en worden wegwijzers vervangen.

De Drechttunnel is daarom compleet afgesloten in beide richtingen van vrijdag 21.00 uur tot zaterdag 08.00 uur, zaterdag vanaf 21.00 uur tot zondag 10.00 uur en zondag van 21.00 uur tot maandag 05.00 uur.

Verder zijn de afritten ‘s-Gravendeel (20), Dordrecht (21), Zwijndrecht (22) en Hendrik-Ido-Ambacht (23) dicht.

Het verkeer wordt omgeleid via de A15 en de N3. Lokaal verkeer kan via de stadsbrug tussen Dordt en Zwijndrecht rijden. De gele borden boven en lang de weg geven de omleidingsroutes aan. Men moet rekening houden met een extra reistijd van een half uur.

Tot slot zijn er in de komende vier weken doordeweeks ‘s nachts nog afsluitingen van afritten. De tunnel blijft dan gewoon open.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...