gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drechttunnel drie nachten gesloten

De Drechttunnel en de op- en afritten in de buurt zijn de komende drie nachten dicht. Rijkswaterstaat brengt dan nieuwe installaties aan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat renoveert en vervangt in de komende jaren veel tunnels, bruggen en viaducten op leeftijd in Zuid-Holland. Hieronder valt ook de Drechttunnel. Het is het grootste onderhoudsprogramma in de historie.

In de afgelopen maanden zijn in de tunnel nieuwe technische installaties aangebracht, zoals nieuwe camera’s, slagbomen en een hoogtedetectiesysteem. Daarnaast zijn nieuwe voorzieningen gemaakt om de camera’s eenvoudiger te besturen vanuit de verkeerscentrale en is de software aangepast.

Die nieuwe installaties worden ‘s nachts tijdens de sluitingen aan het huidige besturingssysteem gekoppeld voor en goede bediening van de tunnel. Daarnaast moeten ze worden getest en moet het oude spul worden weggehaald.

Verder zijn er tijdens de nachtelijke sluitingen asfalteringswerkzaamheden aan de zuidkant buiten de tunnel en worden wegwijzers vervangen.

De Drechttunnel is daarom compleet afgesloten in beide richtingen van vrijdag 21.00 uur tot zaterdag 08.00 uur, zaterdag vanaf 21.00 uur tot zondag 10.00 uur en zondag van 21.00 uur tot maandag 05.00 uur.

Verder zijn de afritten ‘s-Gravendeel (20), Dordrecht (21), Zwijndrecht (22) en Hendrik-Ido-Ambacht (23) dicht.

Het verkeer wordt omgeleid via de A15 en de N3. Lokaal verkeer kan via de stadsbrug tussen Dordt en Zwijndrecht rijden. De gele borden boven en lang de weg geven de omleidingsroutes aan. Men moet rekening houden met een extra reistijd van een half uur.

Tot slot zijn er in de komende vier weken doordeweeks ‘s nachts nog afsluitingen van afritten. De tunnel blijft dan gewoon open.

Lees ook

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.