Dordrecht, Netherlands

Drie Dordtse beeldhouwers

Beelden van drie Dordtse beeldhouwers zijn vanaf zaterdag 21 februari te zien in het gebouw van Pictura.
Gert van der Steen | 12 februari 2015 15:14 | Aangepast op 12 februari 2015 15:14
De tentoonstelling van het werk van Jan Timmer, Gerhard Lentink en Roel Teeuwen wordt om 17.00 uur geopend door de wethouder van Cultuur, Piet Sleeking. De expositie duurt tot 4 april.

Op zaterdag 28 februari is er gelegenheid voor een gesprek met de kunstenaars o.l.v. Hendrik Groeneweg, architect. Dat begint om 15.00 uur.


Jan Timmer


Beeldhouwen is een complex proces, een synthese van een groot aantal factoren. Hierin spelen zowel intuïtie als bewustzijn een belangrijke rol. Om een beeld te maken is het van vitaal belang te weten wat we willen uitdrukken, anders kunnen we geen maximale expressie bereiken.


Gerhard Lentink


In zijn beelden streeft Lentink naar een verzoening van uitersten: de organische vormen van de menselijke anatomie met de rechtlijnigheid van de mathematische constructie. Vaak hebben zijn beelden een mythisch karakter in hun verwijzing naar het universele.


Roel Teeuwen

De sculpturen van Teeuwen zijn voor zijn gevoel meer en meer gaan wankelen op de smalle rand tussen artefact en kunstwerk. Met één been staan ze in de wereld van de doelgericht gemaakte

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...