Dordrecht, Netherlands

Drie Dordtse beeldhouwers

Beelden van drie Dordtse beeldhouwers zijn vanaf zaterdag 21 februari te zien in het gebouw van Pictura.
Gert van der Steen | 12 februari 2015 15:14 | Aangepast op 12 februari 2015 15:14
De tentoonstelling van het werk van Jan Timmer, Gerhard Lentink en Roel Teeuwen wordt om 17.00 uur geopend door de wethouder van Cultuur, Piet Sleeking. De expositie duurt tot 4 april.

Op zaterdag 28 februari is er gelegenheid voor een gesprek met de kunstenaars o.l.v. Hendrik Groeneweg, architect. Dat begint om 15.00 uur.


Jan Timmer


Beeldhouwen is een complex proces, een synthese van een groot aantal factoren. Hierin spelen zowel intuïtie als bewustzijn een belangrijke rol. Om een beeld te maken is het van vitaal belang te weten wat we willen uitdrukken, anders kunnen we geen maximale expressie bereiken.


Gerhard Lentink


In zijn beelden streeft Lentink naar een verzoening van uitersten: de organische vormen van de menselijke anatomie met de rechtlijnigheid van de mathematische constructie. Vaak hebben zijn beelden een mythisch karakter in hun verwijzing naar het universele.


Roel Teeuwen

De sculpturen van Teeuwen zijn voor zijn gevoel meer en meer gaan wankelen op de smalle rand tussen artefact en kunstwerk. Met één been staan ze in de wereld van de doelgericht gemaakte

Lees ook

Dader van Rolex-roof op Marco Boogers vangt bot bij Hoge Raad

De veroordeling van Elton G., die betrokken was bij de Rolex-roof op oud-profvoetballer Marco Booger...

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...