Dordrecht, Netherlands

Drie Dordtse beeldhouwers

Beelden van drie Dordtse beeldhouwers zijn vanaf zaterdag 21 februari te zien in het gebouw van Pictura.
Gert van der Steen | 12 februari 2015 15:14 | Aangepast op 12 februari 2015 15:14
De tentoonstelling van het werk van Jan Timmer, Gerhard Lentink en Roel Teeuwen wordt om 17.00 uur geopend door de wethouder van Cultuur, Piet Sleeking. De expositie duurt tot 4 april.

Op zaterdag 28 februari is er gelegenheid voor een gesprek met de kunstenaars o.l.v. Hendrik Groeneweg, architect. Dat begint om 15.00 uur.


Jan Timmer


Beeldhouwen is een complex proces, een synthese van een groot aantal factoren. Hierin spelen zowel intuïtie als bewustzijn een belangrijke rol. Om een beeld te maken is het van vitaal belang te weten wat we willen uitdrukken, anders kunnen we geen maximale expressie bereiken.


Gerhard Lentink


In zijn beelden streeft Lentink naar een verzoening van uitersten: de organische vormen van de menselijke anatomie met de rechtlijnigheid van de mathematische constructie. Vaak hebben zijn beelden een mythisch karakter in hun verwijzing naar het universele.


Roel Teeuwen

De sculpturen van Teeuwen zijn voor zijn gevoel meer en meer gaan wankelen op de smalle rand tussen artefact en kunstwerk. Met één been staan ze in de wereld van de doelgericht gemaakte

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...