gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drie plannen voor Visbrug

Wie herinnert zich nog het plan om een gat te maken in de Visbrug met een trap naar het water. Het idee ligt nog steeds op tafel. Vandaag heeft de gemeente er twee nieuwe aan toegevoegd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Handhaven van de huidige brug en de trap achter de loempiakraam aanpassen, en zo’n beetje hetzelfde idee, maar dan met een brede nieuwe trap achter de loempiakraam.

Die kraam lijkt overigens niet meer te hoeven verdwijnen. In alle drie de varianten is er nu ruimte. Misschien moet de kraam iets veranderen.

De twee nieuwe plannen zijn overgebleven van een veel grotere stapel die het gevolg was van discussies en ontwerpavonden.

De gemeenteraad moet een keuze maken, maar Dordtenaren mogen binnenkort een voorkeur doorgeven. Welk plan ook wordt uitgevoerd, er komt sowieso nieuwe bestrating en verlichting.

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.