Dordrecht, Netherlands

Dringend mondkapjesadvies: ‘ik voel me op mijn gemak door leidende maatregelen’

Sinds dinsdag 29 september zijn de landelijke coronamaatrdegelen uitgebreid en aangescherpt. Na enkele versoepelingen in mei moeten, nu de tweede coronagolf aangebroken is, supermarkteigenaren schone winkelkarretjes aanbieden en sinds woensdagmiddag luidt het landelijk advies: draag mondkapjes in openbare binnenruimten.
Vivian Rutte | 30 september 2020 17:08 | Aangepast op 30 september 2020 17:08
Het dragen van mondkapjes is nu nog niet verplicht, maar wat de 22-jarige Roxanne uit Krispijn betreft had de Tweede Kamer al veel eerder moeten besluiten de mondkapjes verplicht te stellen.

We lopen achter de feiten aan

“Wees nou eerlijk, iedereen houdt zich nog amper aan de regels. Het virus is minder zichtbaar geworden door allerlei versoepelingen die nooit doorgevoerd hadden moeten worden. Door harde maatregelen zien we dat er wat aan de hand is. We lopen nu achter de feiten aan. De mondkapjesverplichting moet snel doorgevoerd worden,” vertelt Roxanne.

Als het aan Joost ligt moet het kabinet zich schamen: “Ik snap niet waar ze daar in Den Haag mee bezig zijn. Voor een gewone verkoudheid dit soort maatregelen nemen is onaanvaardbaar. Dat de media alles zo aandikt snap ik ook niet. Het coronavirus is niet bewezen. Ik doe dit interview alleen om mijn stem te laten horen en na te kijken of het niet verdraaid wordt.”

Ik strijd voor mijn recht

Mocht er een verplichting komen voor het dragen van mondkapjes, dan zal Joost daar geen gehoor aan geven. Joost is van mening dat het dragen van een mondkapje gevaarlijk is voor zijn eigen gezondheid. “Zolang de grondwet bestaat mag ik weigeren. Natuurlijk zullen de ratten van Den Haag er alles aan doen om me te bekeuren, maar ik strijd voor mijn recht.”

Roxanne daarentegen draagt nu al een mondkapje. “Ik voel me er goed bij mezelf en anderen om mij heen te beschermen. Zolang corona niet onder controle is kan ik beter te veel maatregelen nemen dan te weinig. Ik voel me wel prettig bij leidende maatregelen, maar ik vind wel dat de overheid veel duidelijker en strenger moet zijn. Mensen die de regels niet naleven moeten wat mij betreft hard aangepakt worden.”

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...