Dordrecht, Netherlands

Drugsproductie ondermijnen in Papendrecht

Leren hoe je een geheim drugslaboratorium in je straat kunt herkennen. Dat kan zaterdag 3 september bij de zogeheten Ondermijningscontainer in Papendrecht. In deze container worden de geuren die labs uitstoten nagebootst, en leren mensen signalen van drugshandel herkennen.
Ruud Elmendorp | 2 september 2022 10:46 | Aangepast op 2 september 2022 10:46
De Ondermijningscontainer is onderdeel van de Veiligheidsdag van de gemeente die op het Marktplein in Papendrecht wordt gehouden. De gemeente wil het gevoel van veiligheid van mensen in de stad verhogen, en doet dat door bewoners mede in te schakelen in opsporing.

Bij de Ondermijningscontainer kunnen mensen ervaren hoe een XTX-lab ruikt, of wat voor geur een cocaïnewasserij uitstoot.

Ook krijgen mensen tips over hoe zelf surveillance uit te voeren door verdachte voertuigen te kunnen herkennen op straat.

Burgemeester Annemiek Jetten kijkt uit naar de Veiligheidsdag: "Op deze dag wordt het thema veiligheid tastbaar en gaat het echt leven. Dat is belangrijk want we zorgen er samen voor dat Papendrecht een veilige gemeente blijft."

Zie hier een een reportage van de komst van de Ondermijningsbus verleden jaar in Papendrecht.

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...