gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drugsproductie ondermijnen in Papendrecht

6e024c00e3f0ee47e8e98a5d1a8eb137

Leren hoe je een geheim drugslaboratorium in je straat kunt herkennen. Dat kan zaterdag 3 september bij de zogeheten Ondermijningscontainer in Papendrecht. In deze container worden de geuren die labs uitstoten nagebootst, en leren mensen signalen van drugshandel herkennen.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
De Ondermijningscontainer is onderdeel van de Veiligheidsdag van de gemeente die op het Marktplein in Papendrecht wordt gehouden. De gemeente wil het gevoel van veiligheid van mensen in de stad verhogen, en doet dat door bewoners mede in te schakelen in opsporing.

Bij de Ondermijningscontainer kunnen mensen ervaren hoe een XTX-lab ruikt, of wat voor geur een cocaïnewasserij uitstoot.

Ook krijgen mensen tips over hoe zelf surveillance uit te voeren door verdachte voertuigen te kunnen herkennen op straat.

Burgemeester Annemiek Jetten kijkt uit naar de Veiligheidsdag: "Op deze dag wordt het thema veiligheid tastbaar en gaat het echt leven. Dat is belangrijk want we zorgen er samen voor dat Papendrecht een veilige gemeente blijft."

Zie hier een een reportage van de komst van de Ondermijningsbus verleden jaar in Papendrecht.

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.