gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

f290dcdad8d838ef9a55c49fae4d7c5a

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaarwisseling. De verwachte instroom begon dit jaar opvallend vroeg: door de gladheid kwamen er in de ochtend al mensen met botbreuken binnen, meldt het ziekenhuis.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Omdat de drukte zo vroeg begon, werden er extra medewerkers ingezet voor de Spoedeisende Hulp. Het ging vooral om mensen met letsel na een val, in verband met de gladheid. In totaal werden er 35 patiënten behandeld met klachten als bekkenbreuken, hersenschuddingen en pols- en heupfracturen. Hier zaten ook een paar patiënten met griepklachten tussen. 

Tijdens de jaarwisseling bleef de afdeling druk. In totaal werden elf patiënten met vuurwerkletsel behandeld, waarvan de helft tieners waren. Dit ging vooral om oogletsel, brandwonden of letsel aan de handen. 

Naast het nieuwe jaar was er ook een ander begin te vieren: baby Luciano werd om 01.18 uur geboren en was daarmee de eerste nieuwjaarsbaby van Dordrecht. Later in de nacht werden er nog een jongen en een meisje geboren. 

Lees ook

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."