gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke tijden voor lifeguards in het Wantijbad

0eb89beeeafefa5de001ac687621dcc6

Met dit warme weer denken de meeste mensen maar aan een ding en dat is verkoeling zoeken. Dat kan natuurlijk prima in het Wantijbad. Terwijl de meeste Dordtenaren lekker ontspannen, is het voor de lifeguards hard werken.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
“Voldoende personeel is heel belangrijk, hoe meer bezoekers er zijn, hoe meer mensen wij in moeten zetten”, vertelt Vincent Zwart, manager van de lifeguards in het Wantijbad. “We proberen constant te scannen of er problemen zijn in het water."

De lifeguards letten vooral op gedrag dat eigenlijk niet in het zwemwater thuis hoort. Volgens Zwart gebeurt een verdrinking meestal heel stil. Van spartelen, wat vaak in films te zien is, is vaak helemaal geen sprake.

Maandag ging het in de Derde Merwedehaven goed mis, daar gebeurde een bootongeluk waarbij een dode viel. Ook afgelopen weekend ging het mis, in de Noordzee verdronken drie mensen. Lifeguards en badmeesters zijn dus absoluut noodzakelijk.

Het hebben van een zwemdiploma is niet zo vanzelfsprekend meer. Zwart merkt dat ook, met name met de buitenlandse bezoekers. Die hebben vaak meer moeite met zwemmen. “Als je je niet prettig voelt in het water, luister dan naar je gevoel en ga er uit. Zwemmen is je verstand gebruiken."

Lees ook

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.