gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke tijden voor lifeguards in het Wantijbad

0eb89beeeafefa5de001ac687621dcc6

Met dit warme weer denken de meeste mensen maar aan een ding en dat is verkoeling zoeken. Dat kan natuurlijk prima in het Wantijbad. Terwijl de meeste Dordtenaren lekker ontspannen, is het voor de lifeguards hard werken.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
“Voldoende personeel is heel belangrijk, hoe meer bezoekers er zijn, hoe meer mensen wij in moeten zetten”, vertelt Vincent Zwart, manager van de lifeguards in het Wantijbad. “We proberen constant te scannen of er problemen zijn in het water."

De lifeguards letten vooral op gedrag dat eigenlijk niet in het zwemwater thuis hoort. Volgens Zwart gebeurt een verdrinking meestal heel stil. Van spartelen, wat vaak in films te zien is, is vaak helemaal geen sprake.

Maandag ging het in de Derde Merwedehaven goed mis, daar gebeurde een bootongeluk waarbij een dode viel. Ook afgelopen weekend ging het mis, in de Noordzee verdronken drie mensen. Lifeguards en badmeesters zijn dus absoluut noodzakelijk.

Het hebben van een zwemdiploma is niet zo vanzelfsprekend meer. Zwart merkt dat ook, met name met de buitenlandse bezoekers. Die hebben vaak meer moeite met zwemmen. “Als je je niet prettig voelt in het water, luister dan naar je gevoel en ga er uit. Zwemmen is je verstand gebruiken."

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.