gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke tijden voor lifeguards in het Wantijbad

0eb89beeeafefa5de001ac687621dcc6

Met dit warme weer denken de meeste mensen maar aan een ding en dat is verkoeling zoeken. Dat kan natuurlijk prima in het Wantijbad. Terwijl de meeste Dordtenaren lekker ontspannen, is het voor de lifeguards hard werken.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
“Voldoende personeel is heel belangrijk, hoe meer bezoekers er zijn, hoe meer mensen wij in moeten zetten”, vertelt Vincent Zwart, manager van de lifeguards in het Wantijbad. “We proberen constant te scannen of er problemen zijn in het water."

De lifeguards letten vooral op gedrag dat eigenlijk niet in het zwemwater thuis hoort. Volgens Zwart gebeurt een verdrinking meestal heel stil. Van spartelen, wat vaak in films te zien is, is vaak helemaal geen sprake.

Maandag ging het in de Derde Merwedehaven goed mis, daar gebeurde een bootongeluk waarbij een dode viel. Ook afgelopen weekend ging het mis, in de Noordzee verdronken drie mensen. Lifeguards en badmeesters zijn dus absoluut noodzakelijk.

Het hebben van een zwemdiploma is niet zo vanzelfsprekend meer. Zwart merkt dat ook, met name met de buitenlandse bezoekers. Die hebben vaak meer moeite met zwemmen. “Als je je niet prettig voelt in het water, luister dan naar je gevoel en ga er uit. Zwemmen is je verstand gebruiken."

Lees ook

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.