gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke tijden voor lifeguards in het Wantijbad

0eb89beeeafefa5de001ac687621dcc6

Met dit warme weer denken de meeste mensen maar aan een ding en dat is verkoeling zoeken. Dat kan natuurlijk prima in het Wantijbad. Terwijl de meeste Dordtenaren lekker ontspannen, is het voor de lifeguards hard werken.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
“Voldoende personeel is heel belangrijk, hoe meer bezoekers er zijn, hoe meer mensen wij in moeten zetten”, vertelt Vincent Zwart, manager van de lifeguards in het Wantijbad. “We proberen constant te scannen of er problemen zijn in het water."

De lifeguards letten vooral op gedrag dat eigenlijk niet in het zwemwater thuis hoort. Volgens Zwart gebeurt een verdrinking meestal heel stil. Van spartelen, wat vaak in films te zien is, is vaak helemaal geen sprake.

Maandag ging het in de Derde Merwedehaven goed mis, daar gebeurde een bootongeluk waarbij een dode viel. Ook afgelopen weekend ging het mis, in de Noordzee verdronken drie mensen. Lifeguards en badmeesters zijn dus absoluut noodzakelijk.

Het hebben van een zwemdiploma is niet zo vanzelfsprekend meer. Zwart merkt dat ook, met name met de buitenlandse bezoekers. Die hebben vaak meer moeite met zwemmen. “Als je je niet prettig voelt in het water, luister dan naar je gevoel en ga er uit. Zwemmen is je verstand gebruiken."

Lees ook

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.