gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke tijden voor lifeguards in het Wantijbad

0eb89beeeafefa5de001ac687621dcc6

Met dit warme weer denken de meeste mensen maar aan een ding en dat is verkoeling zoeken. Dat kan natuurlijk prima in het Wantijbad. Terwijl de meeste Dordtenaren lekker ontspannen, is het voor de lifeguards hard werken.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
“Voldoende personeel is heel belangrijk, hoe meer bezoekers er zijn, hoe meer mensen wij in moeten zetten”, vertelt Vincent Zwart, manager van de lifeguards in het Wantijbad. “We proberen constant te scannen of er problemen zijn in het water."

De lifeguards letten vooral op gedrag dat eigenlijk niet in het zwemwater thuis hoort. Volgens Zwart gebeurt een verdrinking meestal heel stil. Van spartelen, wat vaak in films te zien is, is vaak helemaal geen sprake.

Maandag ging het in de Derde Merwedehaven goed mis, daar gebeurde een bootongeluk waarbij een dode viel. Ook afgelopen weekend ging het mis, in de Noordzee verdronken drie mensen. Lifeguards en badmeesters zijn dus absoluut noodzakelijk.

Het hebben van een zwemdiploma is niet zo vanzelfsprekend meer. Zwart merkt dat ook, met name met de buitenlandse bezoekers. Die hebben vaak meer moeite met zwemmen. “Als je je niet prettig voelt in het water, luister dan naar je gevoel en ga er uit. Zwemmen is je verstand gebruiken."

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.