Dordrecht, Netherlands

Drukke zomer voor dierenambulance door gedumpte huisdieren

Een konijntje in een reismandje in de bosjes, kanariepietjes in een kooitje tussen het vuil en héél veel losgelaten konijnen in parken. De zomer is in volle gang en ook in onze regio is het dumpen van huisdieren weer 'als vanouds' begonnen. Bij Dierenambulance Zuid-Holland Zuid zitten ze momenteel op zo'n 1600 ritten per maand. Dat zijn de gewone ritten en de gedumpte dieren. "In rustige maanden zitten we op 600. Dus het is meer dan een verdubbeling. Het is echt aanpoten voor de vrijwilligers."
Vivian Rutte | 10 augustus 2021 13:04 | Aangepast op 10 augustus 2021 13:04
Coördinator Iris van Zeijl van de Dierenambulance zit op haar knieën bij een stel loopeenden, dat zijn tamme eenden die steeds populairder zijn als huisdier. En die ook steeds vaker worden gedumpt. In de natuur maken de eenden geen schijn van kans om te overleven. "Het zijn huisdieren die enthousiast op alles en iedereen aflopen. Ze gaan gewoon dood in het wild."

"Op social media laten influencers de eenden zien als huisdier. Mensen willen ze dan ook, maar ze beseffen niet wat daar allemaal bij komt kijken." De kleine waggelende tamme eendjes blijken te groeien als kool en als je ze niet goed verzorgt stinken ze enorm.

Maar de voornaamste reden voor alle gedumpte huisdieren lijkt toch wel de vakantie te zijn. Het is altijd druk in de zomer, maar nu kwam de dump in één keer, zodra duidelijk was dat Nederland op vakantie kon. Er worden vooral veel konijnen gedumpt.

Ook in de rest van Zuid-Holland is het aanpoten: Knaagdierenopvang Knaagspoor in Ridderkerk komt veel konijnen in het bos tegen. 's Avonds gaan vrijwilligers regelmatig op pad om konijnen te vangen. "Al onze hokken zitten vol", verzucht Saskia Burgering. "Het is gewoon weer zoals vanouds. Mensen dumpen hun konijnen als ze op vakantie gaan. De hokken in de opvang worden steeds kleiner om zo alle konijnen op te vangen. " Maar Burgering houdt de moed erin. "Uiteindelijk doen we het allemaal om ze een betere toekomst te geven!"

Foto: Dierenambulance Zuid-Holland Zuid

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...