Dordrecht, Netherlands

Drukte bij ambulance en ziekenhuis

De ambulancedienst en de spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis krijgen het steeds drukker. Dat zorgt voor problemen. 
Sven Kuenen | 27 februari 2015 17:08 | Aangepast op 27 februari 2015 17:08
Het ziekenhuis krijgt steeds meer patiënten binnen op de spoedeisende hulp. In 2014 was sprake van een stijging van tien procent. Dit betekent dat de wachttijden langer worden en patiënten worden doorverwezen naar andere ziekenhuizen. De ambulancedienst draait overuren. De ambulances moeten meer patiënten vervoeren en langere afstanden afleggen. Hierdoor zijn er minder ambulances beschikbaar in de eigen regio.

Waar de plotselinge stijging precies vandaan komt is nog niet duidelijk. Een definitieve oplossing is er dan ook niet. De ambulancedienst en het ziekenhuis treffen wel maatregelen voor de korte termijn.

Spoedgevallen kunnen wel altijd op de spoedeisende hulp terecht.

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...