Dordrecht, Netherlands

Drukte bij ambulance en ziekenhuis

De ambulancedienst en de spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis krijgen het steeds drukker. Dat zorgt voor problemen. 
Sven Kuenen | 27 februari 2015 17:08 | Aangepast op 27 februari 2015 17:08
Het ziekenhuis krijgt steeds meer patiënten binnen op de spoedeisende hulp. In 2014 was sprake van een stijging van tien procent. Dit betekent dat de wachttijden langer worden en patiënten worden doorverwezen naar andere ziekenhuizen. De ambulancedienst draait overuren. De ambulances moeten meer patiënten vervoeren en langere afstanden afleggen. Hierdoor zijn er minder ambulances beschikbaar in de eigen regio.

Waar de plotselinge stijging precies vandaan komt is nog niet duidelijk. Een definitieve oplossing is er dan ook niet. De ambulancedienst en het ziekenhuis treffen wel maatregelen voor de korte termijn.

Spoedgevallen kunnen wel altijd op de spoedeisende hulp terecht.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...