Dordrecht, Netherlands

Drukte bij informatiepunt voor coronacheck-app in bibliotheek

Bibliotheek Aanzet biedt hulp aan mensen die niet weten hoe zij hun coronatoegangsbewijs moeten activeren. Elke maandagmiddag wordt er een inloopspreekuur georganiseerd. En daar werd op de locatie aan de Groenmarkt deze week veelvuldig gebruik van gemaakt.
Sander de Jonge | 28 september 2021 15:48 | Aangepast op 28 september 2021 15:48
Sinds 25 september heeft iedereen die naar de horeca, theater of bioscoop wil een coronatoegansbewijs nodig. Via DigiD zet je de QR-code op je telefoon of kun je de code thuis uitprinten. Voor velen misschien vanzelfsprekend, maar niet iedereen is zo digitaalvaardig. Karel Noldus is aangeschoven in de bibliotheek. "Ik ben bezig geweest met de DigiD zelf. Dat is niks geweest. Echt onduidelijk."

De bibliotheek helpt deze mensen uit de brand door één op één uitleg te geven. “Het blijkt toch dat mensen problemen hebben om die pas voor zichzelf eigen te maken”, vertelt Bart van Aanholt van Bibliotheek Aanzet. “Als bibliotheek willen we dat iedereen kan meedoen in de maatschappij."

Maandag zijn er al tien ouderen digitaal op weg geholpen. Wie nog hulp nodig heeft, kan op maandagmiddagen tussen 13.00 en 14.30 uur terecht in de Stadsbibliotheek. Ook op de andere vestigingen worden inloopspreekuren georganiseerd. Buiten die uren mag iedereen om hulp vragen aan een bibliotheekmedewerker.

Niet alleen voor coronagerelateerde vragen kun je bij de bieb terecht, maar ook voor al je vragen over digitaal apparatuur. Elke vrijdag is er een 'digitaal inloopspreekuur' van 10.00 uur tot 12.00 uur bij de Stadsbibliotheek.


Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...