Dordrecht, Netherlands

Drukte bij informatiepunt voor coronacheck-app in bibliotheek

Bibliotheek Aanzet biedt hulp aan mensen die niet weten hoe zij hun coronatoegangsbewijs moeten activeren. Elke maandagmiddag wordt er een inloopspreekuur georganiseerd. En daar werd op de locatie aan de Groenmarkt deze week veelvuldig gebruik van gemaakt.
Sander de Jonge | 28 september 2021 15:48 | Aangepast op 28 september 2021 15:48
Sinds 25 september heeft iedereen die naar de horeca, theater of bioscoop wil een coronatoegansbewijs nodig. Via DigiD zet je de QR-code op je telefoon of kun je de code thuis uitprinten. Voor velen misschien vanzelfsprekend, maar niet iedereen is zo digitaalvaardig. Karel Noldus is aangeschoven in de bibliotheek. "Ik ben bezig geweest met de DigiD zelf. Dat is niks geweest. Echt onduidelijk."

De bibliotheek helpt deze mensen uit de brand door één op één uitleg te geven. “Het blijkt toch dat mensen problemen hebben om die pas voor zichzelf eigen te maken”, vertelt Bart van Aanholt van Bibliotheek Aanzet. “Als bibliotheek willen we dat iedereen kan meedoen in de maatschappij."

Maandag zijn er al tien ouderen digitaal op weg geholpen. Wie nog hulp nodig heeft, kan op maandagmiddagen tussen 13.00 en 14.30 uur terecht in de Stadsbibliotheek. Ook op de andere vestigingen worden inloopspreekuren georganiseerd. Buiten die uren mag iedereen om hulp vragen aan een bibliotheekmedewerker.

Niet alleen voor coronagerelateerde vragen kun je bij de bieb terecht, maar ook voor al je vragen over digitaal apparatuur. Elke vrijdag is er een 'digitaal inloopspreekuur' van 10.00 uur tot 12.00 uur bij de Stadsbibliotheek.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...