gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukte op Noordershoofd bij plaatsing Prins Clausbrug: 'Dit is meer dan alleen maar een brug'

fe0a3bf9917fef46838b85055c63232e

Wordt dit het broertje of zusje van de Erasmusbrug in Rotterdam? De nieuwe Prins Clausbrug in Dordrecht is dinsdag op zijn plek gehesen. De zogenoemde klep moest door middel van een drijvende bok, met een hijshoogte van 63 meter, op zijn plek gelegd worden. Woensdag worden de andere twee onderdelen, de pendelstaaf en de ballastmast, geplaatst.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Het is druk op het Noordershoofd. De reusachtige installaties zorgen voor veel bekijks en volgens sommige toeschouwers is het bijna niet voor te stellen dat zo’n “ongelooflijke hoeveelheid staal” op een andere plek in elkaar is gezet en dan hier in Dordt op de centimeter nauwkeurig er in moet passen. Zelfs projectleider Peter de Vet, vanaf het begin betrokken, blijft onder de indruk. Hij legt ons op de 9e etage van The Lighthouse uit wat er precies allemaal gebeurt.

“Ze zijn nu bezig met het vastmaken van het scharnierpunt van de klep aan het fundament en ook met de opbouw van de bedieningsunit aan de overkant,” vertelt de Vet. De plaatsing van de brug verliep vlot en er werd al om 10:00 uur begonnen in plaats van de oorspronkelijke 12:00 uur. De Vet: ¨Ze zijn ongetwijfeld nog even zoet met het vastmaken van alle bouten, maar het is 11:00 en hij ligt al.”

Aan de kade dus een flinke drukte. Mede door het mooie weer dinsdag. “Dit wordt een verrijking voor de stad,” zegt een man die straks niet langer hoeft om te fietsen. ¨We moeten nu om Villa Augustus heen fietsen, maar we houden van een borreltje en straks kunnen we zelfs wandelen.” Een andere toeschouwer vindt het indrukwekkend om te zien, maar vraagt zich af waarom de fiets- en voetgangersbrug zo “prestigieus” moet zijn: ¨Het had naar mijn idee best wel iets rustiger gekund en dan met het overgebleven geld Molen Kyck over den Dyck steunen.¨

De Prins Clausbrug is een ontwerp van René van Zuuk. De kosten voor de brug zijn wel iets hoger uitgevallen dan de bedoeling; zo’n 3 miljoen meer. Om 16:30 wordt er kort stilgestaan bij deze volgende stap in de ontwikkeling van de brug. Dan zal wethouder Piet Sleeking namens de gemeente een delegatie van de aannemer ontmoeten op het midden van de brug.

Lees ook

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.