Dordrecht, Netherlands

Dubbel prijs voor Nielson bij uitreiking Edisons

Singer-songwriter Nielson heeft maandagavond twee Edisons in de wacht gesleept. De nummer 1-hit 'IJskoud' van de Dordtenaar werd uitgeroepen tot beste song. Zijn album 'Diamant' won de prijs voor beste album in de categorie Nederlandstalig.
Jordy Nijenhuis | 12 februari 2019 09:05 | Aangepast op 12 februari 2019 09:05
De Edison, die wordt uitgedeeld in verschillende categorieën, is maandagavond uitgereikt in de Westergasfabriek in Amsterdam. Het is de oudste muziekprijs in Nederland en bestaat al sinds 1960.

Nielson liet in de categorie Beste song Ilse DeLange (Lay Your Waepons Down) en dj Tiësto (Jackie Chan) achter zich. In de categorie Nederlandstalig versloeg hij Guus Meeuwis en Wende.

Ronnie Flex en Davina Michelle

De in Rotterdam geboren Davina Michelle won ook een Edison. Zij werd uitgeroepen tot beste nieuwkomer en versloeg daarbij Pip Blom en EUT.


Ook Capellenaar Ronnie Flex was genomineerd. In de categorie hiphop maakte hij kans op een Edison met zijn album ‘Nori’. Uiteindelijk ging de prijs in die categorie naar Frenna.

Foto: ANP/Bas Czerwinski via Rijnmond

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...