gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dubbelconcert Dordrecht-Varna

Stichting Stedenband Dordrecht-Varna organiseert woensdag in Nederland en Bulgarije tegelijkertijd een concert. Allemaal in het kader van 9 mei, de dag van Europa. Een goed moment om de band tussen de twee steden, die al 17 jaar bestaat, te vieren. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Stichting Stedenband Dordrecht-Varna organiseert woensdag in Nederland en Bulgarije tegelijkertijd een concert. Allemaal in het kader van 9 mei, de dag van Europa. Een goed moment om de band tussen de twee steden, die al 17 jaar bestaat, te vieren.

"17 jaar geleden legden de burgemeesters van beide steden de basis voor een intensieve samenwerking", vertelt Nienke Blauw van de stichting. "Sinds die tijd is er veel kennis uitgewisseld. Cultureel gezien, maar ook bijvoorbeeld op het gebied van de economie."

Het concert is extra bijzonder omdat het tegelijkertijd in Dordrecht en Varna wordt gehouden. In Bulgarije kijken ze naar een optreden van Phil Young, dat eerder is opgenomen. En live naar een Bulgaars optreden. In Dordrecht doen ze hetzelfde, maar dan met een live-versie van de Phil en een opgenomen versie vanuit Varna.

Er zijn nog kaarten beschikbaar voor de Dordtse helft van het concert. Kijk voor meer informatie op de

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.