gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dubbelconcert Dordrecht-Varna

Stichting Stedenband Dordrecht-Varna organiseert woensdag in Nederland en Bulgarije tegelijkertijd een concert. Allemaal in het kader van 9 mei, de dag van Europa. Een goed moment om de band tussen de twee steden, die al 17 jaar bestaat, te vieren. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Stichting Stedenband Dordrecht-Varna organiseert woensdag in Nederland en Bulgarije tegelijkertijd een concert. Allemaal in het kader van 9 mei, de dag van Europa. Een goed moment om de band tussen de twee steden, die al 17 jaar bestaat, te vieren.

"17 jaar geleden legden de burgemeesters van beide steden de basis voor een intensieve samenwerking", vertelt Nienke Blauw van de stichting. "Sinds die tijd is er veel kennis uitgewisseld. Cultureel gezien, maar ook bijvoorbeeld op het gebied van de economie."

Het concert is extra bijzonder omdat het tegelijkertijd in Dordrecht en Varna wordt gehouden. In Bulgarije kijken ze naar een optreden van Phil Young, dat eerder is opgenomen. En live naar een Bulgaars optreden. In Dordrecht doen ze hetzelfde, maar dan met een live-versie van de Phil en een opgenomen versie vanuit Varna.

Er zijn nog kaarten beschikbaar voor de Dordtse helft van het concert. Kijk voor meer informatie op de

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.