gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dubbeldam 50 jaar na 'annexatie' nog steeds geen Dordrecht

b0fdfa582680b52d9737604f3f39dfd5

Woensdag is het precies 50 jaar geleden dat Dordrecht het dorp Dubbeldam annexeerde. Twee wethouders kwamen daarom een gedenkbordje onthullen onder het plaatsnaambord, dat in 2014 door drie andere wethouders onthuld werd op het Damplein.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De toenmalige Dordtse burgemeester Van der Lee kwam in 1970 demonstratief de sleutels ophalen van het Dubbeldamse stadhuisje en de grote stad haalde de bordjes met de tekst Dubbeldam aan de invalswegen van het dorp weg. Het zat de dorpelingen niet lekker. Eigenlijk nog steeds niet.

Als pleister op de wonde kreeg Dubbeldam dus zes jaar gelden een plaatsnaambord terug, weliswaar niet aan de rand van het dorp, maar er middenin. Het roept nog steeds gemengde gevoelens op bij de oude Dubbeldammers. "Weer een lelijk ding", mopperde een dorpeling over het nieuwe bordje.

Over de fusie was een halve eeuw geleden weinig ophef. Dordrecht had geld, maar geen grond om nieuwe woonwijken te bouwen, omdat het grootste deel van het Eiland van Dordrecht onder de gemeente Dubbeldam viel. Door de annexatie werd Dordrecht een grote stad met meer dan 100.000 en inmiddels bijna 120.000 inwoners.

Op de weekmarkt van Dubbeldam weten veel ouderen nog hoe het was: "toen we Dordrecht werden werd alles duurder". Ook zijn ze nuchter: "er is weinig veranderd. Dubbeldam is nog steeds Dubbeldam." En de echte Dubbeldammer? Die wil nog steeds geen Dordtenaar genoemd worden.

Lees ook

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.