gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dubbeldam 50 jaar na 'annexatie' nog steeds geen Dordrecht

b0fdfa582680b52d9737604f3f39dfd5

Woensdag is het precies 50 jaar geleden dat Dordrecht het dorp Dubbeldam annexeerde. Twee wethouders kwamen daarom een gedenkbordje onthullen onder het plaatsnaambord, dat in 2014 door drie andere wethouders onthuld werd op het Damplein.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De toenmalige Dordtse burgemeester Van der Lee kwam in 1970 demonstratief de sleutels ophalen van het Dubbeldamse stadhuisje en de grote stad haalde de bordjes met de tekst Dubbeldam aan de invalswegen van het dorp weg. Het zat de dorpelingen niet lekker. Eigenlijk nog steeds niet.

Als pleister op de wonde kreeg Dubbeldam dus zes jaar gelden een plaatsnaambord terug, weliswaar niet aan de rand van het dorp, maar er middenin. Het roept nog steeds gemengde gevoelens op bij de oude Dubbeldammers. "Weer een lelijk ding", mopperde een dorpeling over het nieuwe bordje.

Over de fusie was een halve eeuw geleden weinig ophef. Dordrecht had geld, maar geen grond om nieuwe woonwijken te bouwen, omdat het grootste deel van het Eiland van Dordrecht onder de gemeente Dubbeldam viel. Door de annexatie werd Dordrecht een grote stad met meer dan 100.000 en inmiddels bijna 120.000 inwoners.

Op de weekmarkt van Dubbeldam weten veel ouderen nog hoe het was: "toen we Dordrecht werden werd alles duurder". Ook zijn ze nuchter: "er is weinig veranderd. Dubbeldam is nog steeds Dubbeldam." En de echte Dubbeldammer? Die wil nog steeds geen Dordtenaar genoemd worden.

Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”