Dordrecht, Netherlands

Dubbele werkzaamheden rond spoorwerovergang Krommedijk

Het is al ruim een week een rommeltje bij de spoorwegovergang aan de Krommedijk.Niet alleen Prorail is er bezig, ook de gemeente voert werkzaamheden uit.
Vivian Rutte | 18 augustus 2020 15:58 | Aangepast op 18 augustus 2020 15:58
De gemeente is bezig met de vervanging van verkeerslichten. Daarvoor werd een deel van het wegdek al opnieuw geasfalteerd en is er nieuwe belijning aangebracht. De verkeerslichten waren toe aan vervanging, zegt woordvoerder Marc Benjamin. “Het zijn zogeheten slimme verkeerslichten, die kun je beter afstellen en ze reageren op verkeer.” De gemeente hoopt met de verkeerslichten het drukke kruispunt iets te verlichten, “want het is bijna een vijfsprong,” zegt Marc Benjamin. “Aan de ene kant heb je de Krommedijk met de Balistraat, en de Transvaalstraat. Aan de overkant van het spoor kruis je dan ook nog de Crayensteijnstraat, dus het blijft een ingewikkeld punt.”

Prorail is ondertussen bezig met geplande werkzaamheden aan de spoorwegovergang op de Krommedijk. Er worden veertien wissels vervangen en er wordt een overweg op het emplacement Dordrecht opnieuw bevloerd. De nieuwe wissels worden via de overweg aan de Krommedijk het spoor opgebracht. Deze is tijdens een gedeelte van de werkzaamheden afgezet. Er kunnen in beperkte mate auto’s passeren, en er worden verkeersregelaars ingezet. 28 augustus zouden alle werkzaamheden moeten zijn afgerond, zegt de gemeente.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...