gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duif met plakband om vleugel gevonden

In Sterrenburg is gisteren een duif aangetroffen met plastic plakband om zijn vleugel. De dierenambulance Louterbloemen heeft de duif opgehaald in Prattenburg. Inmiddels is er een melding gemaakt bij de Dierenpolitie.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Bewoners in de Prattenburg troffen gisteren de duif aan in de tuin van de buren. De duif kon niet vliegen en daarom belden ze de dierenambulance Louterbloemen om naar de vogel te komen kijken. "We hebben de plakband er gelijk ter plekke afgehaald", zegt ambulancechauffeur Mat Bemer.

De duif is meegenomen naar het dierenasiel Louterbloemen. Wie dit heeft kunnen doen, is nog onbekend. "Ik denk dat het gewoon jeugd is die zich verveelde", zegt de ambulancechauffeur.

Het gaat nu goed met de duif. "In principe had hij niks. Alleen zijn veren waren een beetje beschadigd." De komende twee weken verblijft de vogel in het asiel. Daarna wordt hij weer vrij gelaten in de natuur.

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.