gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duik in de wereld van de journalistiek

3d5913a02da480e0fc49157454dea57e.jpg

Nieuwsgierige kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen zich inschrijven voor de MuseumJeugdUniversiteit. Met het onderwerp 'Duik in de wereld van de journalistiek' vertellen journalisten over de wereld van het nieuws. Vanaf februari 2021 zijn de colleges te volgen in onder meer het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In deze nieuwe serie colleges van de MuseumJeugdUniversiteit in het Nationaal Onderwijsmuseum kunnen kinderen samen met experts een kijkje achter de schermen nemen van radio, televisie, internet en krant.

Ieder voor- en najaar biedt het Nationaal Onderwijsmuseum in het kader van de MuseumJeugdUniversiteit een reeks van 4 of 5 colleges aan over een actueel onderwerp. De colleges worden verzorgd door wetenschappers, onderzoekers, vakspecialisten en experts. Aan het begin van de reeks krijgen de studenten van 8 tot en met 12 jaar hun eigen collegekaart en aan het eind het MuseumJeugdUniversiteit-diploma.

Aan deze reeks wordt meegewerkt door de journalisten Marcia Tap (RTV Rijnmond), Wim Berkelaar (VPRO), Marjolein Groenendijk (AD), Linda te Veldhuis (Jong078) en Lauren Verburgh (freelance). Het volledige overzicht van onderwerpen en data staat op www.onderwijsmuseum.nl. Daar kun je je ook inschrijven voor de colleges. Het eerste college is op zondag 28 februari.

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.