gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duik in de wereld van de journalistiek

3d5913a02da480e0fc49157454dea57e

Nieuwsgierige kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen zich inschrijven voor de MuseumJeugdUniversiteit. Met het onderwerp 'Duik in de wereld van de journalistiek' vertellen journalisten over de wereld van het nieuws. Vanaf februari 2021 zijn de colleges te volgen in onder meer het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In deze nieuwe serie colleges van de MuseumJeugdUniversiteit in het Nationaal Onderwijsmuseum kunnen kinderen samen met experts een kijkje achter de schermen nemen van radio, televisie, internet en krant.

Ieder voor- en najaar biedt het Nationaal Onderwijsmuseum in het kader van de MuseumJeugdUniversiteit een reeks van 4 of 5 colleges aan over een actueel onderwerp. De colleges worden verzorgd door wetenschappers, onderzoekers, vakspecialisten en experts. Aan het begin van de reeks krijgen de studenten van 8 tot en met 12 jaar hun eigen collegekaart en aan het eind het MuseumJeugdUniversiteit-diploma.

Aan deze reeks wordt meegewerkt door de journalisten Marcia Tap (RTV Rijnmond), Wim Berkelaar (VPRO), Marjolein Groenendijk (AD), Linda te Veldhuis (Jong078) en Lauren Verburgh (freelance). Het volledige overzicht van onderwerpen en data staat op www.onderwijsmuseum.nl. Daar kun je je ook inschrijven voor de colleges. Het eerste college is op zondag 28 februari.

Lees ook

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.