gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duik in de wereld van de journalistiek

3d5913a02da480e0fc49157454dea57e

Nieuwsgierige kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen zich inschrijven voor de MuseumJeugdUniversiteit. Met het onderwerp 'Duik in de wereld van de journalistiek' vertellen journalisten over de wereld van het nieuws. Vanaf februari 2021 zijn de colleges te volgen in onder meer het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
In deze nieuwe serie colleges van de MuseumJeugdUniversiteit in het Nationaal Onderwijsmuseum kunnen kinderen samen met experts een kijkje achter de schermen nemen van radio, televisie, internet en krant.

Ieder voor- en najaar biedt het Nationaal Onderwijsmuseum in het kader van de MuseumJeugdUniversiteit een reeks van 4 of 5 colleges aan over een actueel onderwerp. De colleges worden verzorgd door wetenschappers, onderzoekers, vakspecialisten en experts. Aan het begin van de reeks krijgen de studenten van 8 tot en met 12 jaar hun eigen collegekaart en aan het eind het MuseumJeugdUniversiteit-diploma.

Aan deze reeks wordt meegewerkt door de journalisten Marcia Tap (RTV Rijnmond), Wim Berkelaar (VPRO), Marjolein Groenendijk (AD), Linda te Veldhuis (Jong078) en Lauren Verburgh (freelance). Het volledige overzicht van onderwerpen en data staat op www.onderwijsmuseum.nl. Daar kun je je ook inschrijven voor de colleges. Het eerste college is op zondag 28 februari.

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”