Dordrecht, Netherlands

Duiven verminkt in Sterrenburg: dierenasiel doet aangifte van mishandeling

Bron: Louterbloemen.
In Sterrenburg zijn afgelopen weken vijf duiven verminkt door een onbekende dader. Van de vogels werden de staart en een deel van de vleugels afgeknipt. Buurtbewoners troffen de beestjes gewond en zwaar gestresst aan op de Keplerweg en Halleyweg en deden een melding bij streekdierentehuis Louterbloemen.
Marjolein Vos | 25 juli 2022 13:25 | Aangepast op 25 juli 2022 13:25
Het dierenasiel heeft de diertjes opgehaald en er is direct aangifte gedaan bij de politie van de wrede mishandeling, vertelt Mirjam Addikx van het dierenasiel.

Een paar weken geleden werden volgens haar de eerste drie mishandelde duiven aangetroffen op straat. Afgelopen dagen kwamen er nog eens twee verminkte duiven bij. “Dat is het moment geweest waarop we besloten met onze informatie naar buiten te treden.”

Louterbloemen hoopt dat meer mensen de situatie in de gaten kunnen houden, of zich te melden als getuigen.

De verminkte vogels kunnen niet meer vliegen en ze zijn stuurloos omdat ze hun staart zijn verloren, aldus Addiks over het dierenleed. “We hebben geen idee wie deze mishandeling heeft gedaan. Hij of zij werkt op dezelfde manier. Hij knipt de staart en vleugels af. Dit wordt gewoon moedwillig gedaan.”

De gewonde duiven zijn overgebracht naar de Stichting Vogelklas Karel Schot aan het Afrikaanderplein in Rotterdam. “Er wordt gekeken wat de duiven nodig hebben om te herstellen. Een veer kan immers weer aangroeien.”
Ragna Marckmann van de Rotterdamse Vogelklas vertelt dat het naar omstandigheden goed gaat met de vijf Dordtse gewonde duiven. Ze zitten in een hok, krijgen eten en drinken en worden met alle zorg omringd. De restjes van de afgeknipte veren worden er volgens haar voorzichtig en in fases uitgehaald. “Het lichaam van de duif maakt pas nieuwe veren aan, als die pinnen er echt uit zijn. Het verwijderen van die verminkte veren is voor een duif heel sneu. Het is een naar gevoel. Daarom doen we het in fases en heel voorzichtig.”

Naar verwachting zijn de duiven over zes tot negen weken hersteld en kunnen dan dankzij hun nieuwe veren weer vliegen.

“Het gaat goed met ze. Ze zijn rustig. Eten en drinken goed. De stress valt nu mee.”
De vier aangevallen stadsduiven en één sierduif hebben in Rotterdam allemaal een eigen hok waar ze herstellen. De eigenaar van de sierduif is nog onbekend. De vogel is niet geringd, meldt de Vogelklas.

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...