Dordrecht, Netherlands

Duizend jaar Dordtse geschiedenis in boekvorm gepresenteerd

In het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ worden verschillende gebeurtenissen uit de Dordtse geschiedenis verteld. Op iedere pagina staat de datum met een ander verhaal, waardoor er een kalender in boekvorm is ontstaan.
Corrado Francke | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
Teun de Bruijn, één van de vier auteurs van het boek, noemt het ‘een scheurkalender, maar dan wel in een mooie vorm gemaakt’. De inspiratie hiervoor komt uit de Amsterdamse versie van het boek, dat in 2006 verscheen.

“De eerste Vrije Statenvergadering zit erin, net als de Sint-Elizabethsvloed en gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog”, legt De Bruijn uit. “Maar ook minder bekende verhalen, zoals een gifmoord waar ik nog nooit van heb gehoord.”

Het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ is vanaf woensdag te koop.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...

Steeds meer mensen zonder vangnet, maar steeds minder mentoren om ze op te vangen

Er is een schreeuwend tekort aan vrijwilligers die mensen helpen die niemand meer hebben om op terug...