Dordrecht, Netherlands

Duizend jaar Dordtse geschiedenis in boekvorm gepresenteerd

In het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ worden verschillende gebeurtenissen uit de Dordtse geschiedenis verteld. Op iedere pagina staat de datum met een ander verhaal, waardoor er een kalender in boekvorm is ontstaan.
Corrado Francke | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
Teun de Bruijn, één van de vier auteurs van het boek, noemt het ‘een scheurkalender, maar dan wel in een mooie vorm gemaakt’. De inspiratie hiervoor komt uit de Amsterdamse versie van het boek, dat in 2006 verscheen.

“De eerste Vrije Statenvergadering zit erin, net als de Sint-Elizabethsvloed en gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog”, legt De Bruijn uit. “Maar ook minder bekende verhalen, zoals een gifmoord waar ik nog nooit van heb gehoord.”

Het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ is vanaf woensdag te koop.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 9 dec 2025 17:41

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...