Dordrecht, Netherlands

Duizend jaar Dordtse geschiedenis in boekvorm gepresenteerd

In het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ worden verschillende gebeurtenissen uit de Dordtse geschiedenis verteld. Op iedere pagina staat de datum met een ander verhaal, waardoor er een kalender in boekvorm is ontstaan.
Corrado Francke | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
Teun de Bruijn, één van de vier auteurs van het boek, noemt het ‘een scheurkalender, maar dan wel in een mooie vorm gemaakt’. De inspiratie hiervoor komt uit de Amsterdamse versie van het boek, dat in 2006 verscheen.

“De eerste Vrije Statenvergadering zit erin, net als de Sint-Elizabethsvloed en gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog”, legt De Bruijn uit. “Maar ook minder bekende verhalen, zoals een gifmoord waar ik nog nooit van heb gehoord.”

Het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ is vanaf woensdag te koop.

Lees ook

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...