Dordrecht, Netherlands

Duizend jaar Dordtse geschiedenis in boekvorm gepresenteerd

In het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ worden verschillende gebeurtenissen uit de Dordtse geschiedenis verteld. Op iedere pagina staat de datum met een ander verhaal, waardoor er een kalender in boekvorm is ontstaan.
Corrado Francke | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
Teun de Bruijn, één van de vier auteurs van het boek, noemt het ‘een scheurkalender, maar dan wel in een mooie vorm gemaakt’. De inspiratie hiervoor komt uit de Amsterdamse versie van het boek, dat in 2006 verscheen.

“De eerste Vrije Statenvergadering zit erin, net als de Sint-Elizabethsvloed en gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog”, legt De Bruijn uit. “Maar ook minder bekende verhalen, zoals een gifmoord waar ik nog nooit van heb gehoord.”

Het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ is vanaf woensdag te koop.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...