gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duizendste redding door KNRM Dordrecht komt eraan

a54ad12d95502944f75820fcf688cdda.jpg

Zeven vrijwilligers van de KNRM Dordrecht hebben een koninklijke onderscheiding ontvangen voor de tien jaar trouwe inzet bij het reddingstation aan de Dordtse Kil.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De vrijwilligersmedailles werden uitgereikt door burgemeester Wouter Kolff die ook voorzitter is van de Dordtse KNRM.


Schipper Robert Herks is éen van de zeven vrijwilligers die de medaille ontving. Daar is hij erg blij mee, vertelt hij aan RTV Rijnmond. "Hij is vooral de waardering die je terug krijgt. Het is heel mooi om dat te ervaren."

Tien jaar lang vrijwilliger zijn voor de KNRM betekent volgens Robert dat je wel gek moet zijn van water. "En mensen willen helpen en redden. Dat moet in je zitten en dat moet je volhouden Je moet er ook veel voor laten want je moet dagelijks beschikbaar zijn om uit te rukken."

Het afgelopen jaar bleek door de lange warme zomer een recordjaar wat betreft de inzet van de KRNM Dordrecht, vertelt Hans Vrieling. "2018 was het drukste jaar tot nu toe voor ons. 136 keer kwamen we in actie, het jaar ervoor was dat 120 keer. Binnenkort komen we voor de duizendste keer in actie, daar mag je best trots op zijn."

Lees ook

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.

pexelscrabbehof.png

Veel meer longkanker bij inwoners Wielwijk en Crabbehof dan elders

In de Dordtse wijken Crabbehof en Wielwijk komt veel meer longkanker voor dan gemiddeld in Nederland. Dat meldt de GGD Zuid-Holland Zuid na onderzoek op verzoek van bewoners uit de Zeehavenbuurt in Wielwijk. Die maken zich zorgen, omdat er veel mensen in hun omgeving kanker hebben.

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.