gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duizendste redding door KNRM Dordrecht komt eraan

a54ad12d95502944f75820fcf688cdda.jpg

Zeven vrijwilligers van de KNRM Dordrecht hebben een koninklijke onderscheiding ontvangen voor de tien jaar trouwe inzet bij het reddingstation aan de Dordtse Kil.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De vrijwilligersmedailles werden uitgereikt door burgemeester Wouter Kolff die ook voorzitter is van de Dordtse KNRM.


Schipper Robert Herks is éen van de zeven vrijwilligers die de medaille ontving. Daar is hij erg blij mee, vertelt hij aan RTV Rijnmond. "Hij is vooral de waardering die je terug krijgt. Het is heel mooi om dat te ervaren."

Tien jaar lang vrijwilliger zijn voor de KNRM betekent volgens Robert dat je wel gek moet zijn van water. "En mensen willen helpen en redden. Dat moet in je zitten en dat moet je volhouden Je moet er ook veel voor laten want je moet dagelijks beschikbaar zijn om uit te rukken."

Het afgelopen jaar bleek door de lange warme zomer een recordjaar wat betreft de inzet van de KRNM Dordrecht, vertelt Hans Vrieling. "2018 was het drukste jaar tot nu toe voor ons. 136 keer kwamen we in actie, het jaar ervoor was dat 120 keer. Binnenkort komen we voor de duizendste keer in actie, daar mag je best trots op zijn."

Lees ook

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.