gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duizendste redding door KNRM Dordrecht komt eraan

a54ad12d95502944f75820fcf688cdda.jpg

Zeven vrijwilligers van de KNRM Dordrecht hebben een koninklijke onderscheiding ontvangen voor de tien jaar trouwe inzet bij het reddingstation aan de Dordtse Kil.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De vrijwilligersmedailles werden uitgereikt door burgemeester Wouter Kolff die ook voorzitter is van de Dordtse KNRM.


Schipper Robert Herks is éen van de zeven vrijwilligers die de medaille ontving. Daar is hij erg blij mee, vertelt hij aan RTV Rijnmond. "Hij is vooral de waardering die je terug krijgt. Het is heel mooi om dat te ervaren."

Tien jaar lang vrijwilliger zijn voor de KNRM betekent volgens Robert dat je wel gek moet zijn van water. "En mensen willen helpen en redden. Dat moet in je zitten en dat moet je volhouden Je moet er ook veel voor laten want je moet dagelijks beschikbaar zijn om uit te rukken."

Het afgelopen jaar bleek door de lange warme zomer een recordjaar wat betreft de inzet van de KRNM Dordrecht, vertelt Hans Vrieling. "2018 was het drukste jaar tot nu toe voor ons. 136 keer kwamen we in actie, het jaar ervoor was dat 120 keer. Binnenkort komen we voor de duizendste keer in actie, daar mag je best trots op zijn."

Lees ook

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.

IMG_5107.jpg

VERKIEZINGEN

Ondanks verschillen willen D66 en VSP de coalitie in: ‘Vertrouwen dat we eruit komen’

“Op het oog lijken dit niet de meest natuurlijke partners”, geeft D66-fractievoorzitter Emre Hoogduijn toe. Toch wil de partij, die zijn herintrede maakte in de Dordtse raad, meer dan graag de coalitie in. “De mate van ‘elkaar ruimte gunnen’ en vertrouwen dat we eruit kunnen komen ondanks de verschillen, geeft ons vertrouwen.”

112 excuses.png

Jongetje belt onnodig 112, maar zegt met briefje 'Sorry'

Het moet een bijna vertederend tafereel zijn geweest, dinsdag op het politiebureau van Ridderkerk. Een jongen kwamen samen met zijn moeder binnen wandelen met een briefje in zijn hand. Hij kwam langs om zijn excuses te maken.

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.