gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duizendste redding door KNRM Dordrecht komt eraan

a54ad12d95502944f75820fcf688cdda

Zeven vrijwilligers van de KNRM Dordrecht hebben een koninklijke onderscheiding ontvangen voor de tien jaar trouwe inzet bij het reddingstation aan de Dordtse Kil.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De vrijwilligersmedailles werden uitgereikt door burgemeester Wouter Kolff die ook voorzitter is van de Dordtse KNRM.


Schipper Robert Herks is éen van de zeven vrijwilligers die de medaille ontving. Daar is hij erg blij mee, vertelt hij aan RTV Rijnmond. "Hij is vooral de waardering die je terug krijgt. Het is heel mooi om dat te ervaren."

Tien jaar lang vrijwilliger zijn voor de KNRM betekent volgens Robert dat je wel gek moet zijn van water. "En mensen willen helpen en redden. Dat moet in je zitten en dat moet je volhouden Je moet er ook veel voor laten want je moet dagelijks beschikbaar zijn om uit te rukken."

Het afgelopen jaar bleek door de lange warme zomer een recordjaar wat betreft de inzet van de KRNM Dordrecht, vertelt Hans Vrieling. "2018 was het drukste jaar tot nu toe voor ons. 136 keer kwamen we in actie, het jaar ervoor was dat 120 keer. Binnenkort komen we voor de duizendste keer in actie, daar mag je best trots op zijn."

Lees ook

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.