Dordrecht, Netherlands

Dupont vanavond bij Zembla op NPO2

Zembla Internationaal zendt vanavond de documentaire “Geheimen van de chemische industrie” uit. Daarin gaat het onder andere over Dupont in Dordrecht.
Peter Tromp | 25 januari 2017 14:17 | Aangepast op 25 januari 2017 14:17
Chemieconcern Dupont stootte jarenlang verhoogde concentraties PFOA uit. Het kwam terecht in de lucht en de rivier. De stof is mogelijk kankerverwekkend. PFOA wordt gebruikt om oppervlakken gladder te maken. Een bekende toepassing is de anti-aanbaklaag bij pannen.

De documentaire in Zembla gaat ook over Dupont in Amerika. Daar is het bedrijf al veroordeeld tot het betalen van schadevergoedingen aan slachtoffers.

Franse journalisten hebben ontdekt dat er in de chemische industrie vaker problemen worden toegedekt.

Zembla Internationaal wordt woensdagavond 25 januari uitgezonden om 21.19 bij de VARA op NPO2.

Lees ook

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...

Wat doe je bij een overstroming of brand? Kinderen leren het op deze plek

Leerpark Dordrecht krijgt binnenkort een gloednieuwe Risk Factory: een belevingscentrum voor kindere...

Poetsdoek in oven veroorzaakt brand in huis

In een huis aan de Torenstraat in Dordrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag brand uitgebroke...