Dordrecht, Netherlands

Duurzaamheidsfabriek heeft nu ook een warmtecentrum

In de Duurzaamheidsfabriek is dinsdagmiddag een warmtecentrum geopend. Dat is het derde praktijklokaal in Nederland waar monteurs omgeschoold worden om ook warmtepompen te kunnen aanleggen en repareren.
Petra Scheurwater | 17 oktober 2018 15:03 | Aangepast op 17 oktober 2018 15:03
Nu hangen er in veel huizen nog cv-ketels, die moeten de komende jaren alleen vervangen worden voor een duurzamer alternatief zoals een warmtepomp.

Die pomp haalt warmte uit de buitenlucht of water en zet dit om in bruikbare energie. De warmtepomp draait op stroom, waardoor het gasverbruik afneemt en de CO2 uitstoot afneemt.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Deze Ridderkerkers werden extra in het zonnetje gezet tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst

Jean-Paul Haye en de vrijwilligers van Tentweek Slikkerveer hebben de Vrijwilligersprijzen Ridderker...

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Liveblog winterweer: sneeuwpret in volle gang, ov ligt nagenoeg plat

Er trok woensdag een flink pak sneeuw over de streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Rijkswate...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...