Dordrecht, Netherlands

Duurzaamheidsfabriek voorbeeld Europa

De Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark in Dordrecht is één van de twee winnaars van de Nederlandse finale Europese Awards voor Ondernemerschapsbevordering 2015.
Gert van der Steen | 1 juni 2015 12:38 | Aangepast op 1 juni 2015 12:38
Juryvoorzitter Pieter Waasdorp zei hierover: “Nederland innoveert sterk op het gebied van duurzaamheid, De Duurzaamheidsfabriek is hier een toonbeeld van en kan Europa deze kracht van Nederland laten zien.”


De Europese finale vindt plaats op 19 en 20 november in Luxemburg. De Duurzaamheidsfabriek neemt daaraan deel samen met de andere winnaar: Project ZomerOndernemer.


De Europese Commissie erkent met deze awards innovatie en succesvolle privaat/pubieke samenwerkingsverbanden. Van dit laatste is de Duurzaamheidfabriek een voorbeeld in de categorie ‘Ondersteuning van de ontwikkeling van groene markten en efficiënt gebruik van hulpbronnen’. De strijd wordt in november gevoerd tegen de meest originele initiatieven in de EU en IJsland, Noorwegen, Tsjechië en Turkije.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...