Dordrecht, Netherlands

Duurzame buurtkastjes Papendrecht een gewild circulair initiatief

De Buurtkastjes zijn een initiatief van Papendrechter Hugo. Hij liet de gemeente een jaar geleden weten dat hij graag een buurtkastje wilde in de wijk ’t Zand. Het gaat om overdekte, waterdichte, maar wel open kastjes, waar mensen spullen in kunnen zetten die ze niet meer gebruiken, en waar anderen juist blij mee zijn.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 22 juni 2024 16:26 | Aangepast op 22 juni 2024 16:26
Twee medewerkers van ‘Actief in je buurt’ (onderdeel van de gemeente Papendrecht) nodigden Hugo een jaar geleden uit voor een gesprek. Hij wist hen meteen te inspireren met zijn idee. Het gesprek vormde de basis voor een hele reeks kastjes.

Ze zochten en vonden een bedrijf dat buurtkastjes wilde en kon maken. Het werd Melson Groep uit Sliedrecht, een leerwerkbedrijf met vooral mensen in dienst die wat extra begeleiding kunnen gebruiken.

Hugo is trots dat zo’n kastje nu ook in zijn eigen buurt staat: “Ik ben heel blij met de positieve medewerking van de gemeente. Door heel Papendrecht staan nu al tien kastjes en er komen er nog meer. Echt leuk dat mijn idee tot zo'n geweldig resultaat heeft geleid!’

Wethouder Jaco van Erk is op zijn beurt weer trots op Hugo. “Inwoners met zulke ideeën zijn natuurlijk fantastisch en ontvangen we met open armen. Een buurtkastje dat in meerdere opzichten duurzaam is: het betekent aan één kant hergebruik van spullen en aan de andere kant brengt het bewoners op een laagdrempelige manier dichter bij elkaar.”

Inmiddels staan er tien buurtkastjes in Papendrecht en er zijn er nog twee gepland: aan de Wiardi Beckmanstraat en het Westeind.
Hier staan de buurtkastjes in Papendrecht Actief in je buurt

Meest gelezen

Gaslekken bij Chemours, brandweer rukt twee keer uit

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 jun 2025 17:22

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Warme aftrap van Zomerkermis, waar ook de Energizer weer draait

De Zomerkermis in Dordrecht is zaterdagmiddag warm en daardoor vrij rustig begonnen. De kermis besta...

Gezicht van de anti-PFAS-beweging Joop Keesmaat (73) overleden

Eén van de gezichten van actiegroep Gezondheid Voor Alles, Joop Keesmaat, is overleden. Keesmaat was...

Wel dakloos, niet in beeld: ‘Voor mij is het te laat, maar ik wil dit andere kinderen besparen’

Jean-paul is al 32 jaar dakloos. Op zijn zestiende zetten zijn ouders hem op straat. Hij zet zich nu...

Viktor (7) heeft de eetstoornis ARFID: ‘We probeerden alles om hem te laten eten, maar niks werkte’

Dat een kind een avond zijn groente niet wil opeten, maakt iedereen wel eens mee. Maar dat er eigenl...

Budgetvriendelijk én lekker koken: stoofperen en gevulde courgette

Koken met een beperkt budget kan een uitdaging zijn. Daarom komt Quiet Drechtsteden in oktober met e...

Nog niet genoeg geld ingezameld, maar de PTSS-hulphond voor Marjolijn ‘komt er hoe dan ook’

Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht noemde het haar grote droom: een speciaal getrainde hulp...