Dordrecht, Netherlands

Dwaallichtspoor door binnenstad tijdens Decemberdagen

Tijdens het inluiden van de Dordtse Decemberdagen werd de wensboom op de Visbrug zondagavond aangezet. In de Dordtse binnenstad zal als de zon onder gaat een dwaalspoor van lichtjes te zien zijn. Op ruim 15 gebouwen speelt een lichtverhaal af met het thema winter.
Isabel Pijnappels | 7 december 2020 14:58 | Aangepast op 7 december 2020 14:58
Afgelopen zondag werden de Dordtse Decemberdagen ingeluid door het ontsteken van de kerstboom op de Visbrug. In de Dordtse binnenstad zal als de zon onder gaat een dwaalspoor van lichtjes te zien zijn. 

Het idee achter de Decemberdagen is om Dordtenaren in de avond naar de stad te lokken en de mooie binnenstad te laten bewonderen. Dit is wel een dubbele boodschap aangezien er juist wordt opgeroepen zo min mogelijk de stad in te komen vanwege drukte. Met het thema winter willen ze het beeld schetsen van een winter waar iedereen energie op doet voor het voorjaar.

De POBD (Promotie Ondernemers Binnenstad Dordt) organiseert het dwaallichtspoor. Zij laten weten dat ze hopen dat mensen gespreid naar de stad toe komen.

Arien van Pelt, lid van de POBD, vertelt dat de ondernemers nog wel iets wilde doen voor de stad: “We moeten iets doen in de stad om aan de inwoners te laten zien dat we er nog zijn”.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...