gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eén van de laatste gemeenten in de Drechtsteden verandert afvalbeleid

302a385cb3ec8372fa94730ccddc527a.jpg

Hendrik-Ido-Ambacht neemt als één van de laatste gemeenten in de Drechtsteden het eigen afvalbeleid op de schop. Daarmee moet het afvalbeleid verduurzamen en kostenbesparender worden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Wat we in Ambacht zien is dat er nog heel veel herbruikbare grondstoffen in het restafval zitten. De consequentie daarvan is dat er heel veel onnodig herbruikbaar materiaal wordt verbrand," vertelt wethouder van Hendrik-Ido-Ambacht Ralph Lafleur. Het nieuwe afvalbeleid, dat vorige week werd gepresenteerd, moet daar verandering in zien te brengen. Bij dit nieuwe afvalbeleid hoort een nieuw afvaltarief. Dit om de inwoners, net als in andere gemeenten in de Drechtsteden te stimuleren om het afval beter te scheiden.

"De manier van afval inleveren verandert niet. Behalve dat de inwoners voor een ingeleverde zak nu een x-bedrag moeten betalen." ligt de wethouder verder toe. Dat houdt dus in dat de gemiddelde Ambachter per 60-literzak vanaf 1 januari 2024 €2,50 gaat betalen. En per 30-literzak €1,25. "Daar staat tegenover dat we het vaste basistarief fors verlagen. Iemand die dus goed scheidt, is een stuk goedkoper uit."

In bijvoorbeeld Zwijndrecht en Papendrecht geldt een vergelijkbaar afvaltarief. In Dordrecht is alleen het beleid veranderd. Daar wordt zo het restafval nu nog maar eens per maand opgehaald om het scheiden te stimuleren. In Ambacht wordt het plastic binnenkort iedere week van de straat gehaald.

Ook worden de containers vernieuwd en gehalveerd. "Goed om te zeggen is dat we gaan werken met een 'vol-meld-systeem'. Daar experimenteren we nu al mee, samen met HVC. Dat wil zeggen dat een container een stuk sneller geleegd kan worden." Lafleur verwacht dat de Ambachters door het meer te scheiden een stuk minder restafval aanbieden, en minder vaak een volle zak hoeven in te leveren. "Dan heb je ook minder containers nodig."

De gemeenteraad van Ambacht besluit op 7 februari of het nieuwe afvaltarief wordt ingevoerd.

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.