gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Echtpaar Trenning 75 jaar getrouwd

Een hoop bloemen en een lekker stuk taart bij de Dordtse Harm en Maria Trenning, want ze zijn 75 jaar getrouwd. Een bezoek van de burgemeester mocht ook niet ontbreken.

Vera Willers |  | Aangepast op
"Ik heb wel vaker echtparen die 60 jaar getrouwd zijn, soms zelfs 70 jaar. Maar 75 jaar getrouwd komt zelden voor dus ik vind het heel bijzonder om daar bij te zijn", zegt burgemeester Kolff. Het echtpaar was erg blij met het bezoek van Kolff. De ontmoeting tussen Harm en Maria is tot op de dag van vandaag nog de rode draad van hun liefdesleven. "We waren beiden op een verjaardag van onze oom en tante, en toen kwam er een jongeman naar me toe die zei: 'Hallo, ik ben Peter Pech'. Ik reageerde toen heel ad rem: 'Aangenaam, juffrouw Snip'", zegt Maria Trenning.

Wat hun huwelijk tot stand houdt, ligt volgens Maria Trenning aan de communicatie tussen haar en haar man. "Als ik iets verkeerd heb gezegd, dan vraag ik hem of hij mij wil vergeven. Erover praten en niet met ruzie naar bed gaan."

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.