gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Echtpaar Trenning 75 jaar getrouwd

Een hoop bloemen en een lekker stuk taart bij de Dordtse Harm en Maria Trenning, want ze zijn 75 jaar getrouwd. Een bezoek van de burgemeester mocht ook niet ontbreken.

Vera Willers |  | Aangepast op
"Ik heb wel vaker echtparen die 60 jaar getrouwd zijn, soms zelfs 70 jaar. Maar 75 jaar getrouwd komt zelden voor dus ik vind het heel bijzonder om daar bij te zijn", zegt burgemeester Kolff. Het echtpaar was erg blij met het bezoek van Kolff. De ontmoeting tussen Harm en Maria is tot op de dag van vandaag nog de rode draad van hun liefdesleven. "We waren beiden op een verjaardag van onze oom en tante, en toen kwam er een jongeman naar me toe die zei: 'Hallo, ik ben Peter Pech'. Ik reageerde toen heel ad rem: 'Aangenaam, juffrouw Snip'", zegt Maria Trenning.

Wat hun huwelijk tot stand houdt, ligt volgens Maria Trenning aan de communicatie tussen haar en haar man. "Als ik iets verkeerd heb gezegd, dan vraag ik hem of hij mij wil vergeven. Erover praten en niet met ruzie naar bed gaan."

Lees ook

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”