gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Echtpaar Trenning 75 jaar getrouwd

Een hoop bloemen en een lekker stuk taart bij de Dordtse Harm en Maria Trenning, want ze zijn 75 jaar getrouwd. Een bezoek van de burgemeester mocht ook niet ontbreken.

Vera Willers |  | Aangepast op
"Ik heb wel vaker echtparen die 60 jaar getrouwd zijn, soms zelfs 70 jaar. Maar 75 jaar getrouwd komt zelden voor dus ik vind het heel bijzonder om daar bij te zijn", zegt burgemeester Kolff. Het echtpaar was erg blij met het bezoek van Kolff. De ontmoeting tussen Harm en Maria is tot op de dag van vandaag nog de rode draad van hun liefdesleven. "We waren beiden op een verjaardag van onze oom en tante, en toen kwam er een jongeman naar me toe die zei: 'Hallo, ik ben Peter Pech'. Ik reageerde toen heel ad rem: 'Aangenaam, juffrouw Snip'", zegt Maria Trenning.

Wat hun huwelijk tot stand houdt, ligt volgens Maria Trenning aan de communicatie tussen haar en haar man. "Als ik iets verkeerd heb gezegd, dan vraag ik hem of hij mij wil vergeven. Erover praten en niet met ruzie naar bed gaan."

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.