gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een appje kost je 95 euro

533879ef8d9c20d955d892719ffd4a1d

Fietsend een appje versturen kost je vanaf vandaag 95 euro. De eerste dag zijn er landelijk ook al een aantal bekeuringen uitgedeeld, maar de Fietsersbond Drechtsteden vraagt zich af hoe lang dat gehandhaafd blijft.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op

Volgens Bert Bohlander, van de Fietsersbond, zijn er wel regels gemaakt omtrent het handhaven maar verdwijnt het op korte termijn waarschijnlijk onder de andere werkzaamheden die gedaan moeten worden.

Het gebruik maken van je mobiele telefoon is levensgevaarlijk. En niet iedereen beseft wat voor gevolgen dat met zich mee kan brengen. Voorheen was het zo dat je als automobilist schuldig was bij een ongeval  met een fietser. Als er nu bewezen kan worden dat je als fietser zijnde je telefoon vast had keert de verzekering niets uit, plus je boete van 95 euro die daar nog eens bij komt. Ben je jonger dan 16, dan is het de helft.

Toch denkt de Fietserbond dat het niet lang meer duurt voordat we weer met de telefoon op de fiets zitten.

Lees ook

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.