gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een appje kost je 95 euro

533879ef8d9c20d955d892719ffd4a1d

Fietsend een appje versturen kost je vanaf vandaag 95 euro. De eerste dag zijn er landelijk ook al een aantal bekeuringen uitgedeeld, maar de Fietsersbond Drechtsteden vraagt zich af hoe lang dat gehandhaafd blijft.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op

Volgens Bert Bohlander, van de Fietsersbond, zijn er wel regels gemaakt omtrent het handhaven maar verdwijnt het op korte termijn waarschijnlijk onder de andere werkzaamheden die gedaan moeten worden.

Het gebruik maken van je mobiele telefoon is levensgevaarlijk. En niet iedereen beseft wat voor gevolgen dat met zich mee kan brengen. Voorheen was het zo dat je als automobilist schuldig was bij een ongeval  met een fietser. Als er nu bewezen kan worden dat je als fietser zijnde je telefoon vast had keert de verzekering niets uit, plus je boete van 95 euro die daar nog eens bij komt. Ben je jonger dan 16, dan is het de helft.

Toch denkt de Fietserbond dat het niet lang meer duurt voordat we weer met de telefoon op de fiets zitten.

Lees ook

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.