gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een blik van Ton Kraayeveld op Dordt

e63caf818ee3acd843d6e2e69a50f291

Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag dit weekend een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam stadswerken.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag 5 mei een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam Stadswerken.

In deze tentoonstelling zijn schilderijen te zien van mensen of plekken in de stad. Eerst maakte hij er foto’s van en schilderde dit later in zijn atelier. Normaal maakt de kunstenaar strakke werken die gericht zijn op architectuur, dit was dus een hele andere ervaring voor de artiest. Vijf van de werken worden opgenomen in het regionaal archief, de andere werken worden verkocht of gaan terug naar het atelier van Kraayeveld. Ton: "Ik ben heel blij dat een deel van mijn werk naar het archief gaat en toch op die manier in het bezit van de stad blijft.”

Dordtenaren konden stemmen op hun favoriete stadswerk. Dit werd uiteindelijk de loempiakraam van meneer Xuan Truan. Dit schilderij werd zelfs gedrukt op een ansichtkaart.

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.