gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een blik van Ton Kraayeveld op Dordt

e63caf818ee3acd843d6e2e69a50f291

Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag dit weekend een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam stadswerken.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag 5 mei een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam Stadswerken.

In deze tentoonstelling zijn schilderijen te zien van mensen of plekken in de stad. Eerst maakte hij er foto’s van en schilderde dit later in zijn atelier. Normaal maakt de kunstenaar strakke werken die gericht zijn op architectuur, dit was dus een hele andere ervaring voor de artiest. Vijf van de werken worden opgenomen in het regionaal archief, de andere werken worden verkocht of gaan terug naar het atelier van Kraayeveld. Ton: "Ik ben heel blij dat een deel van mijn werk naar het archief gaat en toch op die manier in het bezit van de stad blijft.”

Dordtenaren konden stemmen op hun favoriete stadswerk. Dit werd uiteindelijk de loempiakraam van meneer Xuan Truan. Dit schilderij werd zelfs gedrukt op een ansichtkaart.

Lees ook

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

ertepeller2

Dit Papendrechtse restaurant stijgt tien plaatsen in Lekker Top 100: 'Een mooie beloning'

Restaurant De Ertepeller in Papendrecht is dit jaar opnieuw gestegen in de Top 100 van het blad Lekker. Het restaurant van gastheer Mark van den Berg en chef Arjan Kuipers stond in de uitgave van vorig jaar nog op plaats 77, in de nieuwe editie stijgen de twee jonge Papendrechtse ondernemers naar plaats 67.