gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een blik van Ton Kraayeveld op Dordt

e63caf818ee3acd843d6e2e69a50f291

Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag dit weekend een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam stadswerken.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag 5 mei een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam Stadswerken.

In deze tentoonstelling zijn schilderijen te zien van mensen of plekken in de stad. Eerst maakte hij er foto’s van en schilderde dit later in zijn atelier. Normaal maakt de kunstenaar strakke werken die gericht zijn op architectuur, dit was dus een hele andere ervaring voor de artiest. Vijf van de werken worden opgenomen in het regionaal archief, de andere werken worden verkocht of gaan terug naar het atelier van Kraayeveld. Ton: "Ik ben heel blij dat een deel van mijn werk naar het archief gaat en toch op die manier in het bezit van de stad blijft.”

Dordtenaren konden stemmen op hun favoriete stadswerk. Dit werd uiteindelijk de loempiakraam van meneer Xuan Truan. Dit schilderij werd zelfs gedrukt op een ansichtkaart.

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.