gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een blik van Ton Kraayeveld op Dordt

e63caf818ee3acd843d6e2e69a50f291

Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag dit weekend een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam stadswerken.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ton Kraayeveld is twee jaar lang onze stadskunstenaar geweest. Begin dit jaar heeft hij het stokje overgedragen aan Erik Sep. Om toch het mooie werk van Kraayeveld niet te vergeten is er van december tot zondag 5 mei een tentoonstelling van zijn werk, onder de naam Stadswerken.

In deze tentoonstelling zijn schilderijen te zien van mensen of plekken in de stad. Eerst maakte hij er foto’s van en schilderde dit later in zijn atelier. Normaal maakt de kunstenaar strakke werken die gericht zijn op architectuur, dit was dus een hele andere ervaring voor de artiest. Vijf van de werken worden opgenomen in het regionaal archief, de andere werken worden verkocht of gaan terug naar het atelier van Kraayeveld. Ton: "Ik ben heel blij dat een deel van mijn werk naar het archief gaat en toch op die manier in het bezit van de stad blijft.”

Dordtenaren konden stemmen op hun favoriete stadswerk. Dit werd uiteindelijk de loempiakraam van meneer Xuan Truan. Dit schilderij werd zelfs gedrukt op een ansichtkaart.

Lees ook

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.