gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

e28c8b4e9e01eed181608677f1774af9

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden waren in de Dordtse straten. Een daarvan was Banketbakkerij van der Hoff. Caty Groen vertelt in haar podcast 'Blijf Maar' over deze bijzondere winkel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De podcast is gebaseerd op het gelijknamige boek dat Groen schreef. “Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt ze. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In de nieuwste aflevering staat dus Banketbakkerij van der Hoff centraal. Kees van der Hoff vertelde aan Caty Groen over zijn vader, die de bakkerij runde. “De vader van Kees hield enorm van zijn vak en de winkel op de Voorstraat was zo succesvol, dat hij er nog eentje opende op het Vogelplein. Achter de nieuwe zaak was een grote bakkerij. Jan van der Hoff was een kunstenaar met de slagroomspuit. Als het Kerstmis was, maakte hij een besneeuwd dorp van schuim en chocolade en je kon alle huisjes opeten”, legt Groen uit. “De etalage zag er niet alleen Anton Piek-achtig uit, de huisjes waren nog lekker ook”, merkt Kees op.

In tegenstelling tot zijn vader kwam Kees van der Hoff er na een jaartje achter dat banketbakker zijn niet zijn ambitie was. In plaats van creaties maken van chocolade en schuim, koos hij een ander creatief vak. Hij werd fotograaf en had jarenlang een fotowinkel in Dubbeldam. Veel Dordtenaren zullen de naam Van der Hoff daarom ook associëren met hun trouwreportage; daarin was hij een soort hofleverancier.

Beluister hier de aflevering over de bakkerij. De komende weken is via onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluisteren.

Lees meer over:

Lees ook

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.