gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

e28c8b4e9e01eed181608677f1774af9.jpg

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden waren in de Dordtse straten. Een daarvan was Banketbakkerij van der Hoff. Caty Groen vertelt in haar podcast 'Blijf Maar' over deze bijzondere winkel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De podcast is gebaseerd op het gelijknamige boek dat Groen schreef. “Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt ze. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In de nieuwste aflevering staat dus Banketbakkerij van der Hoff centraal. Kees van der Hoff vertelde aan Caty Groen over zijn vader, die de bakkerij runde. “De vader van Kees hield enorm van zijn vak en de winkel op de Voorstraat was zo succesvol, dat hij er nog eentje opende op het Vogelplein. Achter de nieuwe zaak was een grote bakkerij. Jan van der Hoff was een kunstenaar met de slagroomspuit. Als het Kerstmis was, maakte hij een besneeuwd dorp van schuim en chocolade en je kon alle huisjes opeten”, legt Groen uit. “De etalage zag er niet alleen Anton Piek-achtig uit, de huisjes waren nog lekker ook”, merkt Kees op.

In tegenstelling tot zijn vader kwam Kees van der Hoff er na een jaartje achter dat banketbakker zijn niet zijn ambitie was. In plaats van creaties maken van chocolade en schuim, koos hij een ander creatief vak. Hij werd fotograaf en had jarenlang een fotowinkel in Dubbeldam. Veel Dordtenaren zullen de naam Van der Hoff daarom ook associëren met hun trouwreportage; daarin was hij een soort hofleverancier.

Beluister hier de aflevering over de bakkerij. De komende weken is via onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluisteren.

Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.