gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

e28c8b4e9e01eed181608677f1774af9

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden waren in de Dordtse straten. Een daarvan was Banketbakkerij van der Hoff. Caty Groen vertelt in haar podcast 'Blijf Maar' over deze bijzondere winkel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De podcast is gebaseerd op het gelijknamige boek dat Groen schreef. “Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt ze. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In de nieuwste aflevering staat dus Banketbakkerij van der Hoff centraal. Kees van der Hoff vertelde aan Caty Groen over zijn vader, die de bakkerij runde. “De vader van Kees hield enorm van zijn vak en de winkel op de Voorstraat was zo succesvol, dat hij er nog eentje opende op het Vogelplein. Achter de nieuwe zaak was een grote bakkerij. Jan van der Hoff was een kunstenaar met de slagroomspuit. Als het Kerstmis was, maakte hij een besneeuwd dorp van schuim en chocolade en je kon alle huisjes opeten”, legt Groen uit. “De etalage zag er niet alleen Anton Piek-achtig uit, de huisjes waren nog lekker ook”, merkt Kees op.

In tegenstelling tot zijn vader kwam Kees van der Hoff er na een jaartje achter dat banketbakker zijn niet zijn ambitie was. In plaats van creaties maken van chocolade en schuim, koos hij een ander creatief vak. Hij werd fotograaf en had jarenlang een fotowinkel in Dubbeldam. Veel Dordtenaren zullen de naam Van der Hoff daarom ook associëren met hun trouwreportage; daarin was hij een soort hofleverancier.

Beluister hier de aflevering over de bakkerij. De komende weken is via onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluisteren.

Lees meer over:

Lees ook

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.