gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

e28c8b4e9e01eed181608677f1774af9

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden waren in de Dordtse straten. Een daarvan was Banketbakkerij van der Hoff. Caty Groen vertelt in haar podcast 'Blijf Maar' over deze bijzondere winkel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De podcast is gebaseerd op het gelijknamige boek dat Groen schreef. “Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt ze. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In de nieuwste aflevering staat dus Banketbakkerij van der Hoff centraal. Kees van der Hoff vertelde aan Caty Groen over zijn vader, die de bakkerij runde. “De vader van Kees hield enorm van zijn vak en de winkel op de Voorstraat was zo succesvol, dat hij er nog eentje opende op het Vogelplein. Achter de nieuwe zaak was een grote bakkerij. Jan van der Hoff was een kunstenaar met de slagroomspuit. Als het Kerstmis was, maakte hij een besneeuwd dorp van schuim en chocolade en je kon alle huisjes opeten”, legt Groen uit. “De etalage zag er niet alleen Anton Piek-achtig uit, de huisjes waren nog lekker ook”, merkt Kees op.

In tegenstelling tot zijn vader kwam Kees van der Hoff er na een jaartje achter dat banketbakker zijn niet zijn ambitie was. In plaats van creaties maken van chocolade en schuim, koos hij een ander creatief vak. Hij werd fotograaf en had jarenlang een fotowinkel in Dubbeldam. Veel Dordtenaren zullen de naam Van der Hoff daarom ook associëren met hun trouwreportage; daarin was hij een soort hofleverancier.

Beluister hier de aflevering over de bakkerij. De komende weken is via onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluisteren.

Lees meer over:

Lees ook

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.