gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

e28c8b4e9e01eed181608677f1774af9

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden waren in de Dordtse straten. Een daarvan was Banketbakkerij van der Hoff. Caty Groen vertelt in haar podcast 'Blijf Maar' over deze bijzondere winkel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De podcast is gebaseerd op het gelijknamige boek dat Groen schreef. “Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt ze. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In de nieuwste aflevering staat dus Banketbakkerij van der Hoff centraal. Kees van der Hoff vertelde aan Caty Groen over zijn vader, die de bakkerij runde. “De vader van Kees hield enorm van zijn vak en de winkel op de Voorstraat was zo succesvol, dat hij er nog eentje opende op het Vogelplein. Achter de nieuwe zaak was een grote bakkerij. Jan van der Hoff was een kunstenaar met de slagroomspuit. Als het Kerstmis was, maakte hij een besneeuwd dorp van schuim en chocolade en je kon alle huisjes opeten”, legt Groen uit. “De etalage zag er niet alleen Anton Piek-achtig uit, de huisjes waren nog lekker ook”, merkt Kees op.

In tegenstelling tot zijn vader kwam Kees van der Hoff er na een jaartje achter dat banketbakker zijn niet zijn ambitie was. In plaats van creaties maken van chocolade en schuim, koos hij een ander creatief vak. Hij werd fotograaf en had jarenlang een fotowinkel in Dubbeldam. Veel Dordtenaren zullen de naam Van der Hoff daarom ook associëren met hun trouwreportage; daarin was hij een soort hofleverancier.

Beluister hier de aflevering over de bakkerij. De komende weken is via onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluisteren.

Lees meer over:

Lees ook

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.