gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in de 'nieuwe' hybride operatiekamer van het Albert Schweitzer ziekenhuis

b7e44d949c693805eb5376a7e6a5d3c2

Hij is al sinds januari in gebruik, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis is nog steeds erg tevreden over de nieuwe hybride operatiekamer. Hierin worden chirurgie en radiologie gecombineerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met name bij risicovolle vaatoperaties is die combinatie onmisbaar, en dat is wat deze nieuwe OK zo waardevol maakt, zegt vaatchirurg Maarten Lijkwan: “Je combineert de steriele omstandigheden van een operatiekamer met de perfecte beeldkwaliteit van een röntgenapparaat.” 

Pieter van der Valk, interventieradioloog, is ook blij met deze innovatieve werkwijze: “Het is een veel ruimere kamer, want er moet een hoop apparatuur in voor complexe operaties. Daardoor kunnen we goed samenwerken en dat geeft veel rust.”


Vaatoperaties zijn vaak een combinatie tussen daadwerkelijk ‘onder het mes gaan’, en het gebruik van een contrastvloeistof. Dan wordt bijvoorbeeld gedotterd of er wordt een stent geplaatst. “De apparatuur in deze kamer is ook stukken beter, dat is vooral te merken bij patiënten met overgewicht. Bij hen zien we nu goed wat we doen.”

Procedures die de radioloog afzonderlijk kan doen, gebeuren in de naastgelegen kamer. “We kunnen dus gewoon even naar hiernaast lopen voor overleg. Dat doen we dan ook heel vaak, en dat werk ontzettend goed”, zegt Maarten Lijkwan.

Is er dan niet één klein minpuntje? Maarten weet er na even nadenken wel één:”De kamer is zó ruim dat mijn collega’s en ik elkaar soms niet kunnen verstaan. Maar dat is dus echt een luxeprobleem!”

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.