gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in de 'nieuwe' hybride operatiekamer van het Albert Schweitzer ziekenhuis

b7e44d949c693805eb5376a7e6a5d3c2.jpg

Hij is al sinds januari in gebruik, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis is nog steeds erg tevreden over de nieuwe hybride operatiekamer. Hierin worden chirurgie en radiologie gecombineerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met name bij risicovolle vaatoperaties is die combinatie onmisbaar, en dat is wat deze nieuwe OK zo waardevol maakt, zegt vaatchirurg Maarten Lijkwan: “Je combineert de steriele omstandigheden van een operatiekamer met de perfecte beeldkwaliteit van een röntgenapparaat.” 

Pieter van der Valk, interventieradioloog, is ook blij met deze innovatieve werkwijze: “Het is een veel ruimere kamer, want er moet een hoop apparatuur in voor complexe operaties. Daardoor kunnen we goed samenwerken en dat geeft veel rust.”


Vaatoperaties zijn vaak een combinatie tussen daadwerkelijk ‘onder het mes gaan’, en het gebruik van een contrastvloeistof. Dan wordt bijvoorbeeld gedotterd of er wordt een stent geplaatst. “De apparatuur in deze kamer is ook stukken beter, dat is vooral te merken bij patiënten met overgewicht. Bij hen zien we nu goed wat we doen.”

Procedures die de radioloog afzonderlijk kan doen, gebeuren in de naastgelegen kamer. “We kunnen dus gewoon even naar hiernaast lopen voor overleg. Dat doen we dan ook heel vaak, en dat werk ontzettend goed”, zegt Maarten Lijkwan.

Is er dan niet één klein minpuntje? Maarten weet er na even nadenken wel één:”De kamer is zó ruim dat mijn collega’s en ik elkaar soms niet kunnen verstaan. Maar dat is dus echt een luxeprobleem!”

Lees ook

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht staan vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand. Daarbij komt veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.