gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in de 'nieuwe' hybride operatiekamer van het Albert Schweitzer ziekenhuis

b7e44d949c693805eb5376a7e6a5d3c2

Hij is al sinds januari in gebruik, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis is nog steeds erg tevreden over de nieuwe hybride operatiekamer. Hierin worden chirurgie en radiologie gecombineerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met name bij risicovolle vaatoperaties is die combinatie onmisbaar, en dat is wat deze nieuwe OK zo waardevol maakt, zegt vaatchirurg Maarten Lijkwan: “Je combineert de steriele omstandigheden van een operatiekamer met de perfecte beeldkwaliteit van een röntgenapparaat.” 

Pieter van der Valk, interventieradioloog, is ook blij met deze innovatieve werkwijze: “Het is een veel ruimere kamer, want er moet een hoop apparatuur in voor complexe operaties. Daardoor kunnen we goed samenwerken en dat geeft veel rust.”


Vaatoperaties zijn vaak een combinatie tussen daadwerkelijk ‘onder het mes gaan’, en het gebruik van een contrastvloeistof. Dan wordt bijvoorbeeld gedotterd of er wordt een stent geplaatst. “De apparatuur in deze kamer is ook stukken beter, dat is vooral te merken bij patiënten met overgewicht. Bij hen zien we nu goed wat we doen.”

Procedures die de radioloog afzonderlijk kan doen, gebeuren in de naastgelegen kamer. “We kunnen dus gewoon even naar hiernaast lopen voor overleg. Dat doen we dan ook heel vaak, en dat werk ontzettend goed”, zegt Maarten Lijkwan.

Is er dan niet één klein minpuntje? Maarten weet er na even nadenken wel één:”De kamer is zó ruim dat mijn collega’s en ik elkaar soms niet kunnen verstaan. Maar dat is dus echt een luxeprobleem!”

Lees ook

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.