gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in de 'nieuwe' hybride operatiekamer van het Albert Schweitzer ziekenhuis

b7e44d949c693805eb5376a7e6a5d3c2.jpg

Hij is al sinds januari in gebruik, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis is nog steeds erg tevreden over de nieuwe hybride operatiekamer. Hierin worden chirurgie en radiologie gecombineerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met name bij risicovolle vaatoperaties is die combinatie onmisbaar, en dat is wat deze nieuwe OK zo waardevol maakt, zegt vaatchirurg Maarten Lijkwan: “Je combineert de steriele omstandigheden van een operatiekamer met de perfecte beeldkwaliteit van een röntgenapparaat.” 

Pieter van der Valk, interventieradioloog, is ook blij met deze innovatieve werkwijze: “Het is een veel ruimere kamer, want er moet een hoop apparatuur in voor complexe operaties. Daardoor kunnen we goed samenwerken en dat geeft veel rust.”


Vaatoperaties zijn vaak een combinatie tussen daadwerkelijk ‘onder het mes gaan’, en het gebruik van een contrastvloeistof. Dan wordt bijvoorbeeld gedotterd of er wordt een stent geplaatst. “De apparatuur in deze kamer is ook stukken beter, dat is vooral te merken bij patiënten met overgewicht. Bij hen zien we nu goed wat we doen.”

Procedures die de radioloog afzonderlijk kan doen, gebeuren in de naastgelegen kamer. “We kunnen dus gewoon even naar hiernaast lopen voor overleg. Dat doen we dan ook heel vaak, en dat werk ontzettend goed”, zegt Maarten Lijkwan.

Is er dan niet één klein minpuntje? Maarten weet er na even nadenken wel één:”De kamer is zó ruim dat mijn collega’s en ik elkaar soms niet kunnen verstaan. Maar dat is dus echt een luxeprobleem!”

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.