gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in de 'nieuwe' hybride operatiekamer van het Albert Schweitzer ziekenhuis

b7e44d949c693805eb5376a7e6a5d3c2

Hij is al sinds januari in gebruik, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis is nog steeds erg tevreden over de nieuwe hybride operatiekamer. Hierin worden chirurgie en radiologie gecombineerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met name bij risicovolle vaatoperaties is die combinatie onmisbaar, en dat is wat deze nieuwe OK zo waardevol maakt, zegt vaatchirurg Maarten Lijkwan: “Je combineert de steriele omstandigheden van een operatiekamer met de perfecte beeldkwaliteit van een röntgenapparaat.” 

Pieter van der Valk, interventieradioloog, is ook blij met deze innovatieve werkwijze: “Het is een veel ruimere kamer, want er moet een hoop apparatuur in voor complexe operaties. Daardoor kunnen we goed samenwerken en dat geeft veel rust.”


Vaatoperaties zijn vaak een combinatie tussen daadwerkelijk ‘onder het mes gaan’, en het gebruik van een contrastvloeistof. Dan wordt bijvoorbeeld gedotterd of er wordt een stent geplaatst. “De apparatuur in deze kamer is ook stukken beter, dat is vooral te merken bij patiënten met overgewicht. Bij hen zien we nu goed wat we doen.”

Procedures die de radioloog afzonderlijk kan doen, gebeuren in de naastgelegen kamer. “We kunnen dus gewoon even naar hiernaast lopen voor overleg. Dat doen we dan ook heel vaak, en dat werk ontzettend goed”, zegt Maarten Lijkwan.

Is er dan niet één klein minpuntje? Maarten weet er na even nadenken wel één:”De kamer is zó ruim dat mijn collega’s en ik elkaar soms niet kunnen verstaan. Maar dat is dus echt een luxeprobleem!”

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.