Dordrecht, Netherlands

Een kijkje in een Dordtse bunker

Hoe leefden de soldaten die in een van de bunkers op de oevers van de Dordtse Kil en Hollands Diep gestationeerd waren? Dat kan je uitvinden tijdens de Nationale Bunkerdag. Stichting Bunkerbehoud Dordrecht laat jou graag de geheimen van hun Duitse ‘manschappenbunker’ in Willemsdorp zien.
Thomas Kuijpers | 8 juni 2018 19:06 | Aangepast op 8 juni 2018 19:06
Vrijwilligers van deze stichting laten graag zien hoe tien soldaten op een kleine oppervlakte moesten leven. Ook zijn er inmiddels behoorlijk wat spullen uit die tijd verzameld en tentoongesteld. “De ene keer krijgen we spullen van musea, maar soms vinden we ook iets op Marktplaats,” aldus Arnold Leevenson.


‘Manschappenbunker 502’ staat tegenwoordig midden tussen de bungalows op de Zuidpunt. Dat klinkt niet heel erg spectaculair, toch is deze bunker een bijzonder exemplaar. Hij heeft namelijk een ‘flakbedding’ die nog volledig intact is. “Dat zie je bijna nergens in Nederland,” volgens vrijwillig conservator Jan Schoonbeek. De hoop van de stichting is deze bunker compleet te maken met een vergelijkbaar soort kanon dat op de flakbedding gebouwd was.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...