gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in een Dordtse bunker

3d06cc41bb9b7aa07745ce23255d2364

Hoe leefden de soldaten die in een van de bunkers op de oevers van de Dordtse Kil en Hollands Diep gestationeerd waren? Dat kan je uitvinden tijdens de Nationale Bunkerdag. Stichting Bunkerbehoud Dordrecht laat jou graag de geheimen van hun Duitse ‘manschappenbunker’ in Willemsdorp zien.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vrijwilligers van deze stichting laten graag zien hoe tien soldaten op een kleine oppervlakte moesten leven. Ook zijn er inmiddels behoorlijk wat spullen uit die tijd verzameld en tentoongesteld. “De ene keer krijgen we spullen van musea, maar soms vinden we ook iets op Marktplaats,” aldus Arnold Leevenson.


‘Manschappenbunker 502’ staat tegenwoordig midden tussen de bungalows op de Zuidpunt. Dat klinkt niet heel erg spectaculair, toch is deze bunker een bijzonder exemplaar. Hij heeft namelijk een ‘flakbedding’ die nog volledig intact is. “Dat zie je bijna nergens in Nederland,” volgens vrijwillig conservator Jan Schoonbeek. De hoop van de stichting is deze bunker compleet te maken met een vergelijkbaar soort kanon dat op de flakbedding gebouwd was.

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”