Dordrecht, Netherlands

Een kijkje in een Dordtse bunker

Hoe leefden de soldaten die in een van de bunkers op de oevers van de Dordtse Kil en Hollands Diep gestationeerd waren? Dat kan je uitvinden tijdens de Nationale Bunkerdag. Stichting Bunkerbehoud Dordrecht laat jou graag de geheimen van hun Duitse ‘manschappenbunker’ in Willemsdorp zien.
Thomas Kuijpers | 8 juni 2018 19:06 | Aangepast op 8 juni 2018 19:06
Vrijwilligers van deze stichting laten graag zien hoe tien soldaten op een kleine oppervlakte moesten leven. Ook zijn er inmiddels behoorlijk wat spullen uit die tijd verzameld en tentoongesteld. “De ene keer krijgen we spullen van musea, maar soms vinden we ook iets op Marktplaats,” aldus Arnold Leevenson.


‘Manschappenbunker 502’ staat tegenwoordig midden tussen de bungalows op de Zuidpunt. Dat klinkt niet heel erg spectaculair, toch is deze bunker een bijzonder exemplaar. Hij heeft namelijk een ‘flakbedding’ die nog volledig intact is. “Dat zie je bijna nergens in Nederland,” volgens vrijwillig conservator Jan Schoonbeek. De hoop van de stichting is deze bunker compleet te maken met een vergelijkbaar soort kanon dat op de flakbedding gebouwd was.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...