gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een kijkje in een Dordtse bunker

3d06cc41bb9b7aa07745ce23255d2364

Hoe leefden de soldaten die in een van de bunkers op de oevers van de Dordtse Kil en Hollands Diep gestationeerd waren? Dat kan je uitvinden tijdens de Nationale Bunkerdag. Stichting Bunkerbehoud Dordrecht laat jou graag de geheimen van hun Duitse ‘manschappenbunker’ in Willemsdorp zien.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vrijwilligers van deze stichting laten graag zien hoe tien soldaten op een kleine oppervlakte moesten leven. Ook zijn er inmiddels behoorlijk wat spullen uit die tijd verzameld en tentoongesteld. “De ene keer krijgen we spullen van musea, maar soms vinden we ook iets op Marktplaats,” aldus Arnold Leevenson.


‘Manschappenbunker 502’ staat tegenwoordig midden tussen de bungalows op de Zuidpunt. Dat klinkt niet heel erg spectaculair, toch is deze bunker een bijzonder exemplaar. Hij heeft namelijk een ‘flakbedding’ die nog volledig intact is. “Dat zie je bijna nergens in Nederland,” volgens vrijwillig conservator Jan Schoonbeek. De hoop van de stichting is deze bunker compleet te maken met een vergelijkbaar soort kanon dat op de flakbedding gebouwd was.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.