gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een Knarrenhof in Dordrecht? Zo gaat het eraan toe in Gouda

83d61354fa30c488ac36d621e2babdf9

Margreet Weber roept al jaren dat ze later met haar vriendinnen van de tennisvereniging wilt samenwonen. Inmiddels is het later en heeft de Dordtenaar besloten om er echt werk van te maken. Met een Knarrenhof in Dordrecht zou haar grote wens kunnen uitkomen.

Marie Frenay |  | Aangepast op
Margreet Weber en de VSP willen graag een Knarrenhof realiseren in Dordrecht. De politieke partij heeft daarom een initiatiefvoorstel ingediend bij de gemeenteraad. Dinsdagmiddag gingen Margreet en een paar leden van de VSP daarom een kijkje nemen in Gouda. Daar staat sinds een paar maanden een Knarrenhof.

Het Knarrenhof is bedoeld voor mensen die het leuk vinden om anderen een handje te helpen. “Ouderen kunnen langer op zichzelf wonen in zo’n gemeenschap”, vertelt fractievoorzitter van de VSP Richard in ‘t Veld. “Daarnaast kunnen bewoners elkaar helpen met boodschappen doen en er worden veel activiteiten gehouden”, voegt Weber eraan toe.

Toegankelijk
De gemeenschappelijke activiteiten zijn vrijblijvend. Het Knarrenhof is geen woongroep, eerder een gemeenschap. De gemiddelde leeftijd van deze gemeenschap ligt wel vrij hoog, rond de zestig namelijk. Maar dat betekent niet dat jongeren niet welkom zijn. “In principe mag iedereen zich inschrijven bij een Knarrenhof. Mensen komen dan op een wachtlijst en deze wachtlijst wordt dan afgewerkt”, vertelt in ‘t Veld.

Ook mensen met een kleinere beurs moeten zich straks een woning kunnen veroorloven in het nog te realiseren wooncomplex, vertelt initiatiefneemster Veber. “De woonvereniging wilt geen dure woningen bouwen. Het is ook de bedoeling dat er sociale woningen komen in ons Knarrenhof”, zegt Weber. In het wooncomplex moeten huur- en koopwoningen komen.

Obstakels
Ondanks het enthousiasme van de VSP en Margreet zal het nog wel even duren voordat het concept gerealiseerd kan worden. De huidige woningmarkt zorgt voor wat obstakels. “Er moet zo snel mogelijk een Knarrenhof komen in Dordrecht, maar er zal wel wat tijd overheen gaan voordat het hofje er staat. Het vinden van grond zal wel de grootste uitdaging worden”, zegt in ‘t Veld.

Mocht het Knarrenhof gebouwd worden, dan weet Margreet al wel waar het hofje moet komen te staan: “Ik kom uit Dubbeldam, dus als het Knarrenhof er komt dan zou ik hem natuurlijk ergens in Dubbeldam willen hebben.”

Lees meer over:

Lees ook

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.