gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een middag in de Dordtse corona-teststraat: 'We gaan echt niet de hersenen in met ons wattenstaafje'

725fb5af1ec8e212dcdd9af381268329

"Mensen denken dat we naar de hersenen gaan met het wattenstaafje, maar dat klopt natuurlijk niet!", lacht Jasper Woud. De student Forensisch Onderzoek voelt zich helemaal op zijn plek als coronatester. Hij is een van de studenten die de GGD hard nodig heeft om de teststraten draaiende te houden. "Ik vind het tof om in de frontlinie te staan!"

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
"Op het moment dat er een crisis is, gaat er in mijn hoofd maar een ding om: helpen!", zegt Jasper vastberaden. In beschermende kleren neemt de Rotterdammer testen af bij zo'n zestig mensen per dag. Bang om besmet te raken is hij niet. "We zitten goed in gepakt!"

Jasper is een van de coronatesters van het eerste uur. Deze middag is hij aan het werk in Dordrecht, maar regelmatig reist hij ook af naar Gorinchem om daar te helpen. Hij maakt er een sport van om mensen op hun gemak te laten voelen. "Vooral als mensen heel zenuwachtig zijn." Hij probeert te voorkomen dat een bezoek aan de teststraat voelt als iets zwaars.

"Ik wil mensen niet als een robot benaderen en dat ze met een lach op hun gezicht de teststraat uitrijden. Als het ze meevalt, vind ik dat het allermooiste! Ik wil er een bescheiden feestje van maken."

De 'horrorverhalen' die de de rondte gaan over de pijnlijke wattenstaaf wil hij dan ook naar het land der fabelen verwijzen. "Het valt allemaal reuze mee. De meeste mensen zien op tegen de wattenstaaf in hun neus maar achteraf vinden ze de keel vaak erger." Jasper hoopt dan ook dat iedereen die symptomen heeft, bij hem en zijn collega's langs komt in de teststraat.

Bijverdienen

De GGD zoekt nog mensen zoals Jasper die willen werken in de teststraten. Er staan nog verschillende vacatures open voor 'coronabemonsteraars' in Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem en de Hoeksche Waard. Met een uurloon van 12 euro tot zo'n 16 euro is het voor studenten vaak prima bij verdienen, legt Jasper uit. "Maar iedereen hier doet het vooral om het virus aan te pakken!"

Dit is een artikel van Rijnmond.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.