gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een middag in de Dordtse corona-teststraat: 'We gaan echt niet de hersenen in met ons wattenstaafje'

725fb5af1ec8e212dcdd9af381268329

"Mensen denken dat we naar de hersenen gaan met het wattenstaafje, maar dat klopt natuurlijk niet!", lacht Jasper Woud. De student Forensisch Onderzoek voelt zich helemaal op zijn plek als coronatester. Hij is een van de studenten die de GGD hard nodig heeft om de teststraten draaiende te houden. "Ik vind het tof om in de frontlinie te staan!"

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
"Op het moment dat er een crisis is, gaat er in mijn hoofd maar een ding om: helpen!", zegt Jasper vastberaden. In beschermende kleren neemt de Rotterdammer testen af bij zo'n zestig mensen per dag. Bang om besmet te raken is hij niet. "We zitten goed in gepakt!"

Jasper is een van de coronatesters van het eerste uur. Deze middag is hij aan het werk in Dordrecht, maar regelmatig reist hij ook af naar Gorinchem om daar te helpen. Hij maakt er een sport van om mensen op hun gemak te laten voelen. "Vooral als mensen heel zenuwachtig zijn." Hij probeert te voorkomen dat een bezoek aan de teststraat voelt als iets zwaars.

"Ik wil mensen niet als een robot benaderen en dat ze met een lach op hun gezicht de teststraat uitrijden. Als het ze meevalt, vind ik dat het allermooiste! Ik wil er een bescheiden feestje van maken."

De 'horrorverhalen' die de de rondte gaan over de pijnlijke wattenstaaf wil hij dan ook naar het land der fabelen verwijzen. "Het valt allemaal reuze mee. De meeste mensen zien op tegen de wattenstaaf in hun neus maar achteraf vinden ze de keel vaak erger." Jasper hoopt dan ook dat iedereen die symptomen heeft, bij hem en zijn collega's langs komt in de teststraat.

Bijverdienen

De GGD zoekt nog mensen zoals Jasper die willen werken in de teststraten. Er staan nog verschillende vacatures open voor 'coronabemonsteraars' in Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem en de Hoeksche Waard. Met een uurloon van 12 euro tot zo'n 16 euro is het voor studenten vaak prima bij verdienen, legt Jasper uit. "Maar iedereen hier doet het vooral om het virus aan te pakken!"

Dit is een artikel van Rijnmond.

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.