gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een muzikale behandeling in de Bachkliniek: "Muziek werkt helend''

802a8ec68f3df0bb2e0999daf4be3e5b.jpg

In het inloophuis Helianthus kon je deze vrijdag een muzikale ervaring beleven. Verschillende muzikanten waren aanwezig om een persoonlijk muziekstuk te spelen, wat precies inspeelt op de behoeftes van de patiënt. "Er vallen soms tranen.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Helianthus is er speciaal voor mensen die leven met en na kanker. Marian Kemmeren, coördinator van het inloophuis, is blij met de komst van deze bijzondere ervaring. "Muziek werkt helend. Mensen maken zoveel mee als ze ziek zijn, dus het is heel fijn om ze een nieuwe ervaring te bieden."

Via een voorgesprek en een formulier over je gevoelens en behoeftes, bedenkt de muzikant welk muziekstuk van Bach voor jou van toepassing is. Niet alleen je gehoor, maar ook je andere zintuigen worden geprikkeld. Zo kun je kiezen uit verschillende kleurenbrillen om tijdens de behandeling op te zetten.

Jacqueline Hamelink is artistiek leider bij Sounding Bodies en heeft de muzikale behandeling bedacht. "De basis is echt de muziek van Bach en de theorie erachter. Mensen waren ervan overtuigd dat muziek een helende werking had, mits het aansluit op de behoefte van de luisteraar." Hamelink merkt dat mensen diep geraakt worden tijdens de behandeling. ''Er vallen soms tranen, omdat mensen zich echt even gehoord en gezien voelen.''

De muzikale ervaring is dit weekend nog te bezoeken in het Energiehuis.

Bekijk de video hieronder om te zien hoe zo'n muzikale beleving eraan toe gaat:

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.