gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een muzikale behandeling in de Bachkliniek: "Muziek werkt helend''

802a8ec68f3df0bb2e0999daf4be3e5b

In het inloophuis Helianthus kon je deze vrijdag een muzikale ervaring beleven. Verschillende muzikanten waren aanwezig om een persoonlijk muziekstuk te spelen, wat precies inspeelt op de behoeftes van de patiënt. "Er vallen soms tranen.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Helianthus is er speciaal voor mensen die leven met en na kanker. Marian Kemmeren, coördinator van het inloophuis, is blij met de komst van deze bijzondere ervaring. "Muziek werkt helend. Mensen maken zoveel mee als ze ziek zijn, dus het is heel fijn om ze een nieuwe ervaring te bieden."

Via een voorgesprek en een formulier over je gevoelens en behoeftes, bedenkt de muzikant welk muziekstuk van Bach voor jou van toepassing is. Niet alleen je gehoor, maar ook je andere zintuigen worden geprikkeld. Zo kun je kiezen uit verschillende kleurenbrillen om tijdens de behandeling op te zetten.

Jacqueline Hamelink is artistiek leider bij Sounding Bodies en heeft de muzikale behandeling bedacht. "De basis is echt de muziek van Bach en de theorie erachter. Mensen waren ervan overtuigd dat muziek een helende werking had, mits het aansluit op de behoefte van de luisteraar." Hamelink merkt dat mensen diep geraakt worden tijdens de behandeling. ''Er vallen soms tranen, omdat mensen zich echt even gehoord en gezien voelen.''

De muzikale ervaring is dit weekend nog te bezoeken in het Energiehuis.

Bekijk de video hieronder om te zien hoe zo'n muzikale beleving eraan toe gaat:

Lees ook

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.