gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een muzikale behandeling in de Bachkliniek: "Muziek werkt helend''

802a8ec68f3df0bb2e0999daf4be3e5b

In het inloophuis Helianthus kon je deze vrijdag een muzikale ervaring beleven. Verschillende muzikanten waren aanwezig om een persoonlijk muziekstuk te spelen, wat precies inspeelt op de behoeftes van de patiënt. "Er vallen soms tranen.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Helianthus is er speciaal voor mensen die leven met en na kanker. Marian Kemmeren, coördinator van het inloophuis, is blij met de komst van deze bijzondere ervaring. "Muziek werkt helend. Mensen maken zoveel mee als ze ziek zijn, dus het is heel fijn om ze een nieuwe ervaring te bieden."

Via een voorgesprek en een formulier over je gevoelens en behoeftes, bedenkt de muzikant welk muziekstuk van Bach voor jou van toepassing is. Niet alleen je gehoor, maar ook je andere zintuigen worden geprikkeld. Zo kun je kiezen uit verschillende kleurenbrillen om tijdens de behandeling op te zetten.

Jacqueline Hamelink is artistiek leider bij Sounding Bodies en heeft de muzikale behandeling bedacht. "De basis is echt de muziek van Bach en de theorie erachter. Mensen waren ervan overtuigd dat muziek een helende werking had, mits het aansluit op de behoefte van de luisteraar." Hamelink merkt dat mensen diep geraakt worden tijdens de behandeling. ''Er vallen soms tranen, omdat mensen zich echt even gehoord en gezien voelen.''

De muzikale ervaring is dit weekend nog te bezoeken in het Energiehuis.

Bekijk de video hieronder om te zien hoe zo'n muzikale beleving eraan toe gaat:

Lees ook

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.