gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een muzikale behandeling in de Bachkliniek: "Muziek werkt helend''

802a8ec68f3df0bb2e0999daf4be3e5b

In het inloophuis Helianthus kon je deze vrijdag een muzikale ervaring beleven. Verschillende muzikanten waren aanwezig om een persoonlijk muziekstuk te spelen, wat precies inspeelt op de behoeftes van de patiënt. "Er vallen soms tranen.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Helianthus is er speciaal voor mensen die leven met en na kanker. Marian Kemmeren, coördinator van het inloophuis, is blij met de komst van deze bijzondere ervaring. "Muziek werkt helend. Mensen maken zoveel mee als ze ziek zijn, dus het is heel fijn om ze een nieuwe ervaring te bieden."

Via een voorgesprek en een formulier over je gevoelens en behoeftes, bedenkt de muzikant welk muziekstuk van Bach voor jou van toepassing is. Niet alleen je gehoor, maar ook je andere zintuigen worden geprikkeld. Zo kun je kiezen uit verschillende kleurenbrillen om tijdens de behandeling op te zetten.

Jacqueline Hamelink is artistiek leider bij Sounding Bodies en heeft de muzikale behandeling bedacht. "De basis is echt de muziek van Bach en de theorie erachter. Mensen waren ervan overtuigd dat muziek een helende werking had, mits het aansluit op de behoefte van de luisteraar." Hamelink merkt dat mensen diep geraakt worden tijdens de behandeling. ''Er vallen soms tranen, omdat mensen zich echt even gehoord en gezien voelen.''

De muzikale ervaring is dit weekend nog te bezoeken in het Energiehuis.

Bekijk de video hieronder om te zien hoe zo'n muzikale beleving eraan toe gaat:

Lees ook

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.