gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een muzikale behandeling in de Bachkliniek: "Muziek werkt helend''

802a8ec68f3df0bb2e0999daf4be3e5b

In het inloophuis Helianthus kon je deze vrijdag een muzikale ervaring beleven. Verschillende muzikanten waren aanwezig om een persoonlijk muziekstuk te spelen, wat precies inspeelt op de behoeftes van de patiënt. "Er vallen soms tranen.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Helianthus is er speciaal voor mensen die leven met en na kanker. Marian Kemmeren, coördinator van het inloophuis, is blij met de komst van deze bijzondere ervaring. "Muziek werkt helend. Mensen maken zoveel mee als ze ziek zijn, dus het is heel fijn om ze een nieuwe ervaring te bieden."

Via een voorgesprek en een formulier over je gevoelens en behoeftes, bedenkt de muzikant welk muziekstuk van Bach voor jou van toepassing is. Niet alleen je gehoor, maar ook je andere zintuigen worden geprikkeld. Zo kun je kiezen uit verschillende kleurenbrillen om tijdens de behandeling op te zetten.

Jacqueline Hamelink is artistiek leider bij Sounding Bodies en heeft de muzikale behandeling bedacht. "De basis is echt de muziek van Bach en de theorie erachter. Mensen waren ervan overtuigd dat muziek een helende werking had, mits het aansluit op de behoefte van de luisteraar." Hamelink merkt dat mensen diep geraakt worden tijdens de behandeling. ''Er vallen soms tranen, omdat mensen zich echt even gehoord en gezien voelen.''

De muzikale ervaring is dit weekend nog te bezoeken in het Energiehuis.

Bekijk de video hieronder om te zien hoe zo'n muzikale beleving eraan toe gaat:

Lees ook

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”